پکن پس از گزارش موارد جدید ابتلا به کرونا در مدارس به حالت آماده‌باش درآمد

افزایش شیوع کرونا در چین
افزایش شیوع کرونا در چین   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

پکن پایتخت چین پس از آنکه آزمایش کرونا ۱۰ دانش‌آموز دبیرستانی مثبت شد، در حالت آماده‌باش قرار گرفته است.

پکن پایتخت چین پس از آنکه آزمایش کرونا ۱۰ دانش‌آموز دبیرستانی مثبت شد، در حالت آماده‌باش قرار گرفته است.

مقامات شهر پکن پس از مثبت شدن نتایج آزمایش این دانش‌آموزان در روز جمعه، کلاس‌های مدرسه را به مدت یک هفته تعطیل کردند. پایتخت چین همچنین چهار مورد ابتلای جداگانه را در این روز گزارش کرده است.

چین در روز شنبه ۲۴ هزار و ۳۲۶ مورد ابتلای جدید را ثبت کرده است که اکثریت آن‌ها در شانگهای بوده‌اند جایی که استراتژی سخت‌گیرانه «کووید صفر» توجه جهانی را به خود جلب کرده است.

چین در مواجهه با سویه بسیار مسری اومیکرون رویکرد خود را تغییر نداد بلکه سخت‌گیرانه‌تر کرد. استراتژی «کووید صفر» از طریق آزمایش‌های انبوه و قرنطینه‌های سخت‌گیرانه اعمال می‌شود.

اما تحولات اخیر در شانگهای باعث شد که برخی این سوال را بپرسند که آیا این استراتژی قابلیت تغییر دارد یا خیر. بسیاری از ساکنان شانگهای در طول قرنطینه در این ماه برای تامین مواد غذایی با مشکل روبرو شده‌اند در حالی که برخی نیز قادر به دریافت دارو یا مراقبت پزشکی نبوده‌اند. برخی از افراد مسن پس از شیوع بیماری در یک بیمارستان که منجر به قرنطینه کامل کادر پزشکی شد جان خود را از دست دادند.

این کشور اکنون با بدترین شیوع خود از زمان آغاز همه‌گیری مواجه است.

مقامات در شهر شانگهای چین در روز شنبه ۱۲ مورد فوتی را گزارش کردند که طبق این گزارش همه بیماران مسن مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای بوده‌اند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا