انفجار در مسجد شیعیان در مزار شریف ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انفجار مرگبار در مسجد سه‌دکان مزارشریف
انفجار مرگبار در مسجد سه‌دکان مزارشریف   -   کپی رایت  شبکه‌های اجتماعی

انفجار در مسجد شیعیان در مزار شریف افغانستان دست‌کم ۲۵ کشته و زخمی برجای گذاشت. داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت. 

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی فرماندهی طالبان در مزار شریف انفجار در داخل مسجد «سه دکان» روی داده است.

ضیا زندانی، سخنگوی اداره بهداشت منطقه تعداد جانباختگان را حدود ۵ نفر و زخمی‌ها را بیش از ۵۰ تن ذکر کرده است.

ذبیح الله نورانی، رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ که مزارشریف مرکز آن است، به خبرگزاری فرانسه گفت: «اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که دست کم ۲۵ قربانی وجود دارد.» وی به شمار دقیق کشته‌شدگان و زخمی‌ها اشاره‌ای نکرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روزنامه هشت صبح افغانستان از قول منابع خود، شمار کشته‌شدگان را بیش از ۳۰ تن نوشته و افزوده است که تاکنون بیش از ۸۰ نفر به شفاخانه (بیمارستان) منتقل شده‌اند. به نوشته این روزنامه، پیش از حمله مزار شریف دو انفجار نیز در کابل روی داد که در نتیجه آن دو کودک زخمی شدند.

ویدیوهایی که از این انفجار در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شود نشان می‌دهد که کف مسجد پر از تکه‌های شیشه شکسته است و قربانیان به بیمارستان منتقل می‌شوند.

یک شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفته است که شدت انفجار به‌حدی بوده که شیشه‌های مغازه‌های اطراف شکسته‌‌اند و دود غلیظ ناشی از انفجار در آسمان مشاهده می‌شود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

اقلیت شیعه افغانستان همواره هدف حملات گروه های تندرو بوده‌اند. دو روز پیش، سه انفجار در برابر مدرسه‌ای در محله شیعیان واقع در غرب کابل دست‌کم ۹ کشته و ۵۰ زخمی برجای گذاشت.

با اینکه از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان تعداد حملات در این کشور کاهش پیدا کرده، اما گروه موسوم به داعش خراسان چندین حمله انجام داده است.