Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شیوع مرموز هپاتیت در میان کودکان اروپایی؛ منشاء بیماری مشخص نیست

کودک بیمار (عکس تزئینی است)
کودک بیمار (عکس تزئینی است) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا، موارد ابتلای کودکان به هپاتیت با منشاء نامعلوم ابتدا در بریتانیا و سپس در چهار کشور اروپایی دیگر شناسایی شد.

آگهی

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا از شناسایی چند مورد ابتلا به بیماری هپاتیت با منشاء نامشخص در میان کودکان در چند کشور اروپایی خبر داد.

بنا به اعلام این مرکز، موارد ابتلای کودکان به هپاتیت با منشاء نامعلوم ابتدا در بریتانیا و سپس در چهار کشور اروپایی دیگر شناسایی شد. در بیانیه مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا آمده که موارد بیشتری از ابتلا به هپاتیت با منشاء نامشخص در دانمارک، اسپانیا، ایرلند و هلند شناسایی شده است.

به گفته این مرکز ۹ مورد مشکوک نیز در میان کودکان یک تا شش ساله در ایالت آلابامای آمریکا گزارش شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا اطمینان داده است که تحقیق درباره موارد مشکوک و شناسایی شده در کشورهای مختلف ادامه دارد اما تاکنون علت ابتلای کودکان به هپاتیت مشخص نشده است.

به گفته مسئولان مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا کارشناسان بریتانیایی منشاء «عفونی» را با توجه به «ویژگی‌های بالینی و مسری» بیماری محتمل‌ترین گزینه برای توضیح ابتلای کودکان به هپاتیت می‌دانند.

اداره بهداشت عمومی فرانسه اعلام کرده که به دنبال صدور هشدار در زمینه احتمال ابتلای کودکان به هپاتیت دو مورد حاد ابتلا به این بیماری در مراکز درمانی شهر لیون شناسایی شده است. با این حال مقامات بهداشتی فرانسه تاکید کرده‌اند که ابتلای کودکان به هپاتیت نادر نیست هرچند علت ابتلای دو کودک اهل لیون به این بیماری مشخص نیست.

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرده بود که انتظار دارد موارد بیشتری از ابتلای کودکان به بیماری هپاتیت با منشاء نامعلوم طی روزهای آینده گزارش شود.

موردی از فوت کودکان مبتلا به هپاتیت گزارش نشده است اما تعدادی از کودکان مبتلا در بریتانیا به پیوند کبد نیاز پیدا کرده‌اند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا گفته که بررسی‌های آزمایشگاهی نشان داده که موارد ابتلا به هپاتیت از انواع ویروسی E ،D ،C ،B ،A نبوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تزریق واکسن کرونا به کودکان؛ آری یا خیر؟

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

اتهام تجاوز سربازان بریتانیایی به زنان کنیایی؛ «کودکان دورگه انگشت‌نما شده‌اند»