Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مدیر ارشد رستوران‌های زنجیره‌ای در ژاپن به دلیل سخنان «جنسیت‌زده» برکنار شد

رستوران‌های زنجیره‌ای «یوشینویا»
رستوران‌های زنجیره‌ای «یوشینویا» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های ژاپن گزارش داده‌اند که مدیر اجرایی رستوران‌های زنجیره‌ای در اظهاراتی درباره راهبرد بازاریابی «یوشینویا» گفته بود که باید «دوشیزه‌ها» را به محصولات شرکت «معتاد» کرد.

آگهی

یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های زنجیره‌ای عرضه غذای فوری (فست فود) در ژاپن روز سه‌شنبه یکی از عالی‌ترین مسئولان اجرایی خود را به دلیل «سخنان جنسیت‌زده» برکنار کرد.

شرکت «یوشینویا» درباره اظهاراتی که منجر به برکناری ماساکی ایتو، مدیر اجرایی رستوران‌های زنجیره‌ای این شرکت شد توضیحی نداده است. با این حال رسانه‌های ژاپن گزارش داده‌اند که او در اظهاراتی درباره راهبرد بازاریابی «یوشینویا» گفته بود که باید «دوشیزه‌ها» را به محصولات شرکت «معتاد» کرد.

در بیانیه «یوشینویا» آمده که ماساکی ایتو به دلیل «سخنان و کردار بسیار غیرقابل قبول» برکنار شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سخنان مقام برکنارشده این رستوران‌های زنجیره‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. کاربری که این اظهارات را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود مدعی شده که در جلسه سخنرانی ماساکی ایتو در یک دانشگاه حضور داشته است.

انتشار این اظهارات موجی از اعتراض‌ها را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته بود. ژاپن اغلب در فهرست کشورهای جهان از نظر برابری جنسیتی مقام پائینی دارد. این کشور در فهرست مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۲۱ از نظر برابری جنسیتی در بین ۱۵۶ کشور در جایگاه ۱۲۰ قرار داشت.

زنان ژاپن با وجود سطح بالای تحصیلات و حضور پررنگ در محیط‌های کار در رده‌های بالای دنیای تجارت و سیاست این کشور حضور چشمگیری ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دریافت دستمزد برای هیچ کاری نکردن؛ مرد ژاپنی ساعتی ۷۰ دلار درآمد دارد

گارسون‌های «بی‌ادب و بی‌نزاکت» در رستوران معروف سیدنی از مشتریان پذیرایی می‌کنند

افزایش تنش‌ها بین توکیو و مسکو؛ ژاپن جزایر مورد مناقشه با روسیه را «اشغالی» توصیف کرد