سه انفجار در مدرسه عبدالرحیم در محله شیعه نشین کابل؛ دست‌کم ۶ نفر کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انفجار در محله شیعیان کابل
انفجار در محله شیعیان کابل   -   کپی رایت  AFP

مقامات پلیس افغانستان از وقوع ۳ انفجار پیاپی در غرب کابل، پایتخت خبر دادند. به گزارش مقامات محلی انفجارها در مدرسه پسرانه عبدالرحیم شهید روی داده است. اما به گفته رسانه‌های محلی یکی از انفجارها در مرکز آموزشی ممتاز و دو انفجار دیگر در مکتب عبدالرحیم اتفاق افتاده است.

پلیس کابل تعداد جانباختگان این انفجارها را دست‌کم ۶ نفر و شمار مجروحان را ۱۷ نفر اعلام کرده اما رسانه‌‌های محلی و شاهدان عینی این شمار را بسیار بیش از این می‌دانند.

خبرنگار صدا و سیمای ایران در کابل از جانباختن ۲۰ تا ۲۵ دانش آموز در مدرسه عبدالرحیم و ۶ نفر در مرکز آموزشی ممتاز خبر داد.

خالد زادران، رئیس پلیس کابل با انتشار توییتی اعلام کرد که این انفجارها در مکتب عبدالرحیم در منطقه دشت برچی که یک محله شیعه نشین محسوب می‌شود روی داده است. وی در توییت خود نوشته که این انفجارها قربانیانی «از برادران شیعه» برجای گذاشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

توییت رئیس پلیس کابل

خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که سومین انفجار در یک مرکز آموزش زبان انگلیسی در منطقه دشت برچی روی داده است.

یک شاهد عینی به خبرگزاری گفته است که انفجار مدرسه عبدالرحیم زمانی روی داده که شاگردان در حال خروج از کلاس درس بوده‌اند.

دشت برچی عموما محل زندگی اقلیت شیعه مذهب هزاره افغانستان است. هزاره‌ها بارها در سال‌های اخیر هدف حملات گروه های افراطی بوده‌اند.

اگر چه از زمان حکومت طالبان بر افغانستان از تعداد انفجارها در این کشور کاسته شده اما گروه موسوم به داعش خراسان بارها شیعیان را هدف حمله قرار داده‌اند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت انفجارهای روز سه‌شنبه در کابل را برعهده نگرفته است.