Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تیرباران یا صندلی الکتریکی؛ مرد محکوم به اعدام در آمریکا مجبور به گزینش شد

صندلی الکتریکی در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا
صندلی الکتریکی در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکلای مدافع این مرد هر دو روش اعدام را با استناد به ممنوعیت «مجازات بی‌رحمانه و غیرمعمول» در قانون اساسی آمریکا به چالش کشیده‌اند.

آگهی

اجرای مجازات اعدام در ایالات متحده آمریکا طی سال‌های گذشته رو به کاهش بوده اما در دستور کار قرار گرفتن اجرای چند حکم اعدام باعث شده است تا بار دیگر مجازات سلب حیات در این کشور در کانون توجه‌ها قرار گیرد.

مقامات ایالت کارولینای جنوبی اخیرا در یکی از این پرونده‌ها یک زندانی محکوم به اعدام را مجبور کردند تا نحوه اجرای این حکم را از بین اعدام با صندلی الکتریکی یا تیرباران انتخاب کند. این مرد سیاهپوست و ۵۷ ساله به نام ریچارد مور قرار است روز ۲۹ آوریل به دلیل قتل در هنگام سرقت در سال ۱۹۹۹ اعدام شود. او تیرباران را به اعدام با صندلی الکتریکی ترجیح داده است.

مسئولان ایالت کارولینای جنوبی به دنبال خودداری شرکت‌های دارویی از تحویل مواد مورد نیاز برای تزریق دوزی کشنده از دارو مجبور شده‌اند تا این روش را برای اجرای حکم اعدام کنار بگذارند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وکلای مدافع ریچارد مور هر دو روش اعدام را با استناد به ممنوعیت «مجازات بی‌رحمانه و غیرمعمول» در قانون اساسی آمریکا به چالش کشیده‌اند.

ریچارد مور اولین فردی خواهد بود که طی بیش از یک دهه اخیر در کارولینای جنوبی اعدام می‌شود. با این حال پرونده او تنها پرونده‌ای نیست که این روزها در زمینه مجازات اعدام در آمریکا مورد توجه قرار گرفته است.

مقامات ایالت تگزاس قصد دارند حکم اعدام یک مرد ۷۸ ساله و بیمار را به دلیل قتلی که سه دهه پیش روی داده است اجرا کنند. آنها همچنین در نظر دارند پرونده یک زن محکوم به اعدام را که شبهاتی جدی در مورد گناهکار بودن وی وجود دارد به دایره اجرای احکام بفرستند. این زن مادر ۱۴ فرزند است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پس از نزدیک به ۷۰ سال یک زن در آمریکا اعدام شد

نظرسنجی: دو سوم آمریکایی‌ها از مجازات اعدام حمایت می‌کنند

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد