Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ناسا برای کشف یک سیارک فلزی با استفاده از فضاپیمای «سایکی» آماده می‌شود

تکنسین‌های ناسا در آزمایشگاه پیش‌رانش جت روی فضاپیمای سایکی کار می‌کنند.
تکنسین‌های ناسا در آزمایشگاه پیش‌رانش جت روی فضاپیمای سایکی کار می‌کنند. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده با استفاده از   AP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قرار است این کاوشگر در سال ۲۰۲۶ به مقصد خود برسد و پس از آن ۲۱ ماه را صرف چرخیدن حول محور سیارک، نزدیک شدن بیشتر به آن و جمع آوری اطلاعات کند. در نهایت این ماموریت منحصر به‌فرد در اکتبر ۲۰۲۷ به پایان می‌رسد.

آگهی

یک سیارک غنی از فلزات که در مداری در حدفاصل دو سیاره مریخ و مشتری به دور خورشید در حال چرخیدن است، قرار است پذیرای نخستین فضاپیمای زمینی شود.

تکنسین‌‌های ناسا در حال آماده کردن فضاپیمای«سایکی» (Psyche spacecraft) هستند که برای این ماموریت اکتشافی در نظر گرفته شده است. این ماموریت قرار است اوت ۲۰۲۲ از پایگاه فضایی «کیپ کاناورال» در ایالت فلوریدای آمریکا انجام شود.

هنری استون، مدیر این پروژه می‌گوید: «این یک فضاپیمای واقعا باورنکردنی است و به ما کمک می‌کند تا اکتشافات بنیادینی را عملی کنیم. ما به سیارکی خواهیم رفت که تاکنون از آن بازدید نشده است.»

این کاوشگر طی سه سال و نیم آینده با استفاده ازپیشرانش کم نیروی الکتریکی-خورشیدی به مسیر خود ادامه خواهد داد. در این بین همچنین از گرانش مریخ به‌عنوان سکوی پرتابی برای نزدیک شدن بیشتر به این سیارک استفاده خواهد کرد.

قرار است این کاوشگر در سال ۲۰۲۶ به مقصد خود برسد و پس از آن ۲۱ ماه را صرف چرخیدن حول محور سیارک، نزدیک شدن بیشتر به آن و جمع آوری اطلاعات کند. در نهایت این ماموریت منحصر به‌فرد در اکتبر ۲۰۲۷ به پایان می‌رسد.

این سیارک اسرارآمیز که در کمربند سیارک‌ها در میان مریخ و مشتری قرار دارد تا حد زیادی از فلز ساخته شده است . میانگین پهنای آن چیزی حدود ۲۲۶ کیلومتر تخمین زده می‌شود. دانشمندان معتقدند که این سیارک احتمالا همه یا بخشی از هسته مرکزی غنی از فلز یک سیاره‌ی اولیه بوده باشد که در اثر برخورد با سایر اجرام در تشکیل منظومه شمسی پوسته سنگی خود را از دست داده است.

دانشمندان بر این باورند که رسیدن به سیارک «سایکی» می‌تواند اطلاعات ارزشمندی درباره پیدایش سیاره‌ها، نحوه شکل‌گیری آنها از جمله کره زمین در اختیار بشر قرار دهد. این نخستین ماموریت اکتشافی به یک سیارک از جنس فلز خواهد بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای تهدید پنهان زمین؛ ستاره‌شناسان یک سیارک عظیم «قاتل» را شناسایی کردند

جنگ توییتری «فضایی» زیر سایه بحران اوکراین؛ ناسا ورود کرد

چگونه تلسکوپ جیمز وب ناسا برای اولین رصد کیهان آماده می‌شود؟