آلبانی یک ایرانی را به اتهام حمایت از «سازمان‌های تروریستی» محاکمه می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پلیس آلبانی
پلیس آلبانی   -  Copyright  AP Photo

دادستانی آلبانی با اعلام جرم علیه یک شهروند ایرانی به نام بیژن پولادرگ، او را به حمایت از «سازمان‌های تروریستی» و «سوء استفاده از اطلاعات رایانه‌ای» متهم کرد.

بر اساس اعلام دفتر دادستانی آلبانی، پرونده این متهم به دادگاه ارسال شده است. البته این دفتر تا لحظه تنظیم این خبر، جزئیات بیشتری در مورد فرد متهم و زمان بازداشت او ارائه نکرده است.

رسانه‌های نزدیک به سازمان مجاهدین خلق ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی از بازداشت بیژن پولادرگ خبر داده بودند. بر اساس گزارش این رسانه‌ها، آقای پولادرگ تا یک سال پیش از بازداشتش از اعضای سازمان مجاهدین خلق بوده است.‌

سازمان مجاهدین خلق در آن زمان، این فرد را عامل وزارت اطلاعات ایران معرفی کرده بود.

آلبانی در حال حاضر میزبان حدود ‌۲ هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق است که پس از خروج از عراق به این کشور منتقل شده‌اند.

هم‌زمان با انتشار گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت آقای پولادرگ، آلبانی دو دیپلمات ایرانی را «عنصر نامطلوب» خواند و آن‌ها را از خاکش اخراج کرد.

آلبانی در سال ۲۰۱۸ هم سفیر ایران در تیرانا را به همراه یک دیپلمات ایرانی به اتهام «تهدید امنیت این کشور از طریق اقدامات غیرقانونی» اخراج کرد.

رسانه‌های آلبانی در آن زمان خبر دادند که اخراج این دو دیپلمات‌ ایرانی با اقدام‌های آن‌ها به هنگام برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم‌های آلبانی و اسرائیل مرتبط است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در سال‌‌های گذشته، گزارش‌هایی در مورد تلاش مأموران امنیتی ایران برای حمله به اعضای سازمان مجاهدین خلق در پاریس و آلبانی منتشر شده است.

مهم‌ترین پرونده قضایی که در سال‌های گذشته در مورد تلاش تهران برای حمله به اعضای سازمان مجاهدین گشوده شده، پرونده اسدالله اسدی، دبیر سوم سفارت ایران در اتریش است.

آقای اسدی در سال ۲۰۲۱ به دلیل برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق در پاریس، محاکمه و به ۲۰ سال زندان محکوم شد.