نامه نایاک به دولت بایدن؛ علیرضا قربانی را به دلیل «خدمت سربازی در سپاه» به آمریکا راه ندادند

علیرضا قربانی، خواننده مشهور ایرانی از ورود به آمریکا منع شد
علیرضا قربانی، خواننده مشهور ایرانی از ورود به آمریکا منع شد Copyright ایرنا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) در پی ممانعت ماموران اداره مهاجرت آمریکا از ورود علیرضا قربانی به این کشور، روز پنج‌شنبه ۳۱ مارس در نامه‌ای به مقام‌های آمریکایی نسبت به برخورد صورت گرفته با این خواننده مشهور ایرانی اعتراض کرد.

آگهی

شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) در پی ممانعت ماموران اداره مهاجرت آمریکا از ورود علیرضا قربانی به این کشور، روز پنج‌شنبه ۳۱ مارس در نامه‌ای به مقام‌های آمریکایی نسبت به برخورد صورت گرفته با این خواننده مشهور ایرانی اعتراض کرد.

آقای قربانی در صفحه اینستاگرام خود با ارائه توضیحاتی در مورد عدم امکان حضورش در آمریکا و کنسرت پسیفیک سیمفونی کالیفرنیا گفت که مأموران اداره مهاجرت آمریکا در فرودگاهی در تورنتو کانادا به دلیل خدمت سربازی او در سپاه پاسداران، مانع سفرش به آمریکا شدند.

پیشتر روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی به نقل از برگزارکنندگان برنامه‌ نوروزی «جشن سال نوی ایرانی» اعلام کرده بود آقای قربانی که تابعیت کانادا را هم دارد روز جمعه پس از بازداشت و بازجویی توسط ماموران آمریکایی در فرودگاهی در تورنتو، از ورود به آمریکا منع شده است.

البته آقای قربانی در ویدئویی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده، با رد دوتابعیتی بودن خود، خواستار اصلاح این موضوع در رسانه‌های خبری شد.

علیرضا اردکانی، مدیر اجرایی بنیاد غیرانتفاعی فرهنگ در لس‌آنجلس، که میزبانی برنامه‌نوروزی را بر عهده دارد هم احتمال داده بود که دلیل بازداشت موقت آقای قربانی و ممانعت از سفر او به آمریکا، خدمت سربازی او در سپاه پاسداران بوده باشد که سال‌ها پیش انجام شده است.

در پی صدور فرمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی، مردان ایرانی که دوران سربازی خود را در این نهاد نظامی گذرانده‌اند از ورود به آمریکا منع شده‌اند.

آقای قربانی این موضوع که او «سوار هواپیما شده و روی صندلی‌اش نشسته است اما تعدادی از ماموران اداره مهاجرت آمریکا وارد هواپیما شده و او را به بیرون منتقل کرده‌اند»، رد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای اردکانی گفت که بازجویی از آقای قربانی حدود ۴ ساعت طول کشیده است و در نهایت مأموران آمریکایی به او گفته‌اند که روادیدش لغو شده و دیگر نمی‌تواند به آمریکا سفر کند.

با این حال نایاک در نامه خود از دولتمردان آمریکایی خواست تا وضعیت ویزای آقای قربانی را دوباره بررسی کنند.

این نهاد همچنین خواستار تغییر رویه دولت آمریکا در دادن اجازه ورود به ایرانیانی شده است که سال‌ها پیش در سپاه پاسداران دوران سربازی خود را گذرانده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سی هزار برنده لاتاری گرین کارت از دریافت روادید آمریکا محروم شدند

نقش آمریکا در جنگ افغانستان؛ واشنگتن روادید دادستان دیوان بین المللی کیفری را لغو کرد

کاربران ایرانی: فرمان ممنوعیت صدور روادید به آمریکا نژادپرستانه است