Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چین بزرگ‌ترین قرنطینه کرونایی در دو سال گذشته را در شانگهای اجرایی می‌کند

آغاز قرنطینه شانگهای
آغاز قرنطینه شانگهای Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بخش شرقی شانگهای، قلب تپنده اقتصاد چین با ۲۶ میلیون جمعیت برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا از دوشنبه ۲۸ مارس قرنطینه شد. این برنامه، بزرگ‌ترین قرنطینه کرونایی در کشور چین در دو سال گذشته به شمار می‌رود.

آگهی

بخش شرقی شانگهای، قلب تپنده اقتصاد چین با ۲۶ میلیون جمعیت برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا از دوشنبه ۲۸ مارس قرنطینه شد. این برنامه، بزرگ‌ترین قرنطینه کرونایی در جهان در دو سال گذشته به شمار می‌رود.

شانگهای در جریان موج پیشین شیوع کرونا به‌شکل کامل قرنطینه نشده بود. قرار است فعالیت‌ها در این شهر بندری در دو مرحله اجرا شود. بنا به تصمیم مقام‌های محلی نیمه شرقی شانگهای، از دوشنبه به مدت پنج روز و به شکل آزمایشی قرنطینه می‌شود. پس از آن بخش غربی این شهر نیز از اول آوریل قرنطینه خواهد شد.

انجام گسترده تست‌ از تمام شهروندان و جداسازی مبتلایان از باقی جمعیت، برنامه اصلی برای توقف دوباره شیوع ویروس کرونا است. در مدت قرنطینه تمام کسب و کارهای غیرضروری، از جمله فعالیت مراکز تجاری و اداری، تعطیل خواهد بود. به‌علاوه پلیس با برقراری پست‌های سیار ایست و بازرسی، امکان برقراری ارتباط میان بخش‌های قرنطینه شده و جهان خارج را عملا به صفر می‌رساند.

چین در سال ۲۰۲۰ شهر ووهان، کانون اولیه شناسایی و شیوع ویروس جدید کرونا در جهان را با ۱۱ میلیون نفر جمعیت به‌مدت ۷۶ روز قرنطینه کرده بود. برنامه‌ای که عملا بر اساس سیاست ریشه‌کنی بیماری کووید-۱۹ انجام شد و در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهای جهان بسیار موفق بود.

کمیسیون ملی بهداشت چین روز دوشنبه اعلام کرد ۱۲۱۹ مورد جدید ابتلای قطعی به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است؛ رقمی که در مقایسه با روز قبل هزار مورد افزایش را نشان می‌دهد. همزمان و بنا به اعلام همین نهاد، ۴۹۹۶ مبتلا بدون داشتن نشانه بیماری هم شناسایی شده‌اند. بیشتر موارد ابتلا در استان شمالی جی‌لین گزارش شده است.

در پی قرنطینه شهر شانگهای، انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) اعلام کرد جلسه سالانه این سازمان به جای شانگهای در دوحه قطر برگزار خواهد شد.

چین در حالی بار دیگر بخشی از کشور خود را قرنطینه می‌کند که محدودیت‌های کرونایی در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله در اروپا با وجود شیوع گسترده موارد ابتلا عملا لغو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستور آمریکا برای خروج برخی نیروهای کنسولگری آمریکا از شانگهای؛ چین محدودیت‌ها را کاهش می‌دهد

گزارشی بر اساس سند دولتی آمریکا: منشأ کرونا احتمالا آزمایشگاه ووهان چین است

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد