Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رقیب بالقوه ترامپ قانون «نگو همجنسگرا» در فلوریدا را امضاء کرد

رون دوسانتیس، فرماندار فلوریدا
رون دوسانتیس، فرماندار فلوریدا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بحث بر سر قانون «نگو همجنسگرا» طی هفته‌های گذشته به شکاف‌های فرهنگی و سیاسی در فلوریدا و دیگر ایالت‌های آمریکا دامن زده بود.

آگهی

رون دوسانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا در آمریکا روز دوشنبه مصوبه ممنوعیت آموزش درباره هویت جنسیتی و گرایش جنسی در مدارس ابتدایی این ایالت را امضاء کرد.

این طرح که به تصویب مجلس سنای ایالتی فلوریدا رسیده به قانون «نگو همجنسگرا» معروف شده است. مخالفان این مصوبه بر این باور هستند که قانون «نگو همجنسگرا» زمینه تبعیض علیه دگرباشان جنسی را فراهم می‌کند.

بحث بر سر این قانون طی هفته‌های گذشته به شکاف‌های فرهنگی و سیاسی در فلوریدا و دیگر ایالت‌های آمریکا دامن زده بود.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده این قانون را «نفرت‌انگیز» خوانده است. منتقدان قانون «نگو همجنسگرا» بر این باور هستند که نحوه نگارش آن به گونه‌ای است که ممنوعیت آموزش و بحث درباره هویت جنسیتی و گرایش جنسی در کلاس‌های درس را تنها به مدارس ابتدایی محدود نخواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اطمینان حاصل خواهیم کرد که والدین می‌توانند کودکان خود را به مدرسه بفرستند تا آموزش ببینند نه اینکه ارشاد شوند.
رون دوسانتیس
فرماندار فلوریدا

رون دوسانتیس که از او به عنوان ستاره نوظهور حزب جمهوریخواه ایالات متحده یاد می‌شود از جمله نامزدهای بالقوه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ و رقیب احتمالی دونالد ترامپ در رقابت مقدماتی جمهوریخواهان است. او تاکید می‌کند که وظیفه آموزش‌ درباره هویت جنسیتی و گرایش جنسی به کودکان برعهده والدین است.

فرماندار فلوریدا پیش از امضای قانون «نگو همجنسگرا» گفت: «اطمینان حاصل خواهیم کرد که والدین می‌توانند کودکان خود را به مدرسه بفرستند تا آموزش ببینند نه اینکه ارشاد شوند.»

جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان ایالتی فلوریدا اخیرا به طرح دیگری نیز رای داده‌اند که آموزش و بحث در کلاس‌های ابتدایی درباره موضوعات مرتبط با «نژاد» را محدود می‌کند. هدف از تصویب این طرح ممنوعیت آموزش‌هایی مبتنی بر «نظریه انتقادی نژاد» است هرچند در آن به طور مستقیم اشاره‌ای به این نظریه نشده است.

پژوهشگران علوم انسانی در «نظریه انتقادی نژاد» پدیده نژادپرستی را محدود به پیش‌داوری‌های فردی نمی‌دانند و از نظامی با ساز و کار و مقررات نانوشته سخن می‌گویند که زمینه ظهور نژادپرستی را فراهم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قانون منع ایرانی‌ها و شهروندان برخی کشورهای دیگر از مالکیت بر زمین‌های فلوریدا جنجال‌آفرین شد

بیش از ۴۰۰ شرکت بزرگ آمریکا از حقوق دگرباشان جنسی حمایت کردند

همجنسگرایان در کدام کشورهای جهان حق ازدواج دارند؟