شگفتی رقم خورد و ایتالیا برای دومین دوره متوالی از حضور در جام جهانی بازماند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوزفارسی
براردی مهاجم ایتالیا که در گلزنی در مقابل مقدونیه ناکام بود
براردی مهاجم ایتالیا که در گلزنی در مقابل مقدونیه ناکام بود   -  کپی رایت  Antonio Calanni/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.

در روزی تلخ، ایتالیا در مقابل مقدوینه شمالی شکست خورد تا لاجوردی پوشان برای دومین دوره متوالی در جام جهانی حضور نداشته باشند.

آبی‌های ایتالیا که در مرحله حذفی بخش مقدماتی جام جهانی در مقابل مقدونیه شمالی قرارگرفته بودند، با وجود حملات پیاپی موفق به گلزنی نشدند تا نهایتا در دقیقه ۹۳ بازی یک گل غیرقابل انتظار دریافت کرده و حامیان یکی از پرافتخارترین تیم های جام جهانی و مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌های اروپا، برای دومین دوره در حسرت جام جهانی باقی بمانند.

تاکنون ۱۰ تیم اروپایی به رقابت‌های جام جهانی راه یافته‌اند. در میان آنها تیم‌های پرافتخاری چون فرانسه، آلمان و اسپانیا دیده می‌شود. در مرحله حذفی نیز سه تیم دیگر می‌تواند جواز حضور در بازی‌های قطر را دریافت کنند. اروپا در مجموع ۱۳ تیم در جام جهانی قطر خواهد داشت.

در این مرحله تیم‌ها به سه گروه تقسیم بندی شده‌اند. که در مهم‌ترین گروه ایتالیا با مقدونیه، ترکیه و پرتغال هم گروه بود. لاجوردی پوشان در صورت پیروزی به مصاف پرتغالی می‌رفتند که در بازی همزمان ۳ بر یک ترکیه را مغلوب کرد. حالا یاران کریستیانو رونالدو با خیالی راحت‌تر هفته آینده در مقابل مقدونیه شمالی بازی می‌کنند و در صورت پیروزی در آن بازی به جام جهانی صعود خواهند کرد.

در دیگر بازی‌های این مرحله ولز و اتریش در مقابل هم قرار گرفتند که ولزی‌ها با درخشش و یک گل خارق العاده از گرت بیل اتریش را حذف کردند تا در هفته آینده با یکی از دو تیم سوئد و یا جمهوری چک روبرو شوند.

در قاره آسیا هم همانطور که از صبح روز پنجشنبه مشخص شد ژاپن و عربستان جواز حضور در قطر را دریافت کردند. پیش از این دو تیم ایران و کره جنوبی به عنوان اولین تیم‌های آسیایی راهی قطر شده بودند.