Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کره‌جنوبی: پیونگ‌یانگ یک موشک بالستیک قاره‌پیما آزمایش کرد

نظامیان کره‌شمالی
نظامیان کره‌شمالی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کره شمالی طی هفته‌های اخیر نیز چند آزمایش موشکی انجام داده بود اما این برای اولین بار طی چند سال اخیر است که سئول از آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیما از سوی کره شمالی سخن می‌گوید.

آگهی

ارتش کره‌ جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالستیک بین‌قاره‌ای آزمایش کرده است.

کره شمالی طی هفته‌های اخیر نیز چند آزمایش موشکی انجام داده بود اما این برای اولین بار طی پنج سال گذشته است که سئول از آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیما از سوی کره شمالی سخن می‌گوید. ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در ابتدا اعلام کرده بود که همسایه شمالی این کشور یک «پرتابه ناشناس» را به سمت شرق شلیک کرده است.

گارد ساحلی ژاپن نیز به کشتی‌های در حال حرکت در دریای ژاپن نسبت به «موشکی بالستیک که احتمالا از کره شمالی شلیک شده است» هشدار داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات ژاپن در نهایت اعلام کردند که «پرتابه» شلیک‌شده در نهایت در ۱۷۰ کیلومتری ساحل غربی این کشور فرود آمد. وزارت دفاع ژاپن می‌گوید این «پرتابه» در «منطقه اقتصادی اختصاصی» این کشور فرود آمده است.

پیونگ یانگ پس از آغاز رشته دیدارهای کیم جونگ اون، رهبر این کشور با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در سال ۲۰۱۸ آزمایش موشک‌های بالستیک بین‌قاره‌ای را متوقف کرده بود.

مذاکرات کره شمالی با دولت پیشین ایالات متحده بدون نتیجه پایان یافت و تلاش‌های جو بایدن، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا برای از سرگیری گفتگوها با پیونگ یانگ نیز تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

به گفته سئول کره شمالی هفته گذشته یک موشک بالستیک را آزمایش کرد اما این آزمایش موشکی با «شکست کامل» روبرو شد.

کارشناسان نظامی این احتمال را مطرح کرده‌اند که پیونگ یانگ به دنبال آزمایش مدل جدیدی از موشک‌های بالستیک بین‌قاره‌ای خود بود که به «موشک هیولا» معروف شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا برای به رخ کشیدن آمادگی هسته‌ای خود موشک قاره‌پیما آزمایش کرد

آزمایش موشکی جدید کره شمالی با حضور کیم جونگ اون انجام شد

کره شمالی: دوربین‌های ماهواره جاسوسی را آزمایش کرده‌ایم