دربی تهران باز هم مساوی شد؛ تساوی با طعم برد برای آبی‌پوشان

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تساوی دو تیم پرسپولیس و استقلال در دربی تهران
تساوی دو تیم پرسپولیس و استقلال در دربی تهران   -   کپی رایت  خبرگزاری فارس

جدال سنتی دو تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال بار دیگر با نتیجه مساوی به پایان رسید تا آبی‌پوشان تهرانی اختلاف ۶ امتیازی خود را با رده دوم جدول حفظ کنند.

این مسابقه با برتری نسبی شاگردان یحیی گل محمدی آغاز شده بود و سرخ‌پوشان توانستند در نیمه نخست چندین موقعیت خوب گلزنی هم روی دروازه حریف ایجاد کنند. در دقیقه ۴۰ روی ارسال زیبای رامین رضاییان بالاخره پرسپولیس توانست با ضربه سر دیدنی علی نعمتی به گل نخست این بازی دست یابد.

نیمه اول در نهایت با همین نتیجه به پایان رسید. با شروع نیمه دوم استقلال با به بازی آوردن چندین مهاجم تلاش کرد تا گل خورده را جبران کند. در مقابل پرسپولیس با بازی محافظه کارانه خود نتوانست موقعیت چندانی روی دروازه حریف ایجاد کند. در نهایت در دقیقه ۸۱ رودی ژستد موفق شد دروازه پرسپولیس را روی یک ارسال و با ضربه سر باز کند تا بار دیگر دربی دو تیم تهرانی به تساوی برسد.

در دقایق پایانی این مسابقه تلاش‌های پرسپولیس برای زدن گل دوم بی نتیجه بود و سرخ‌پوشان نتوانستند از تساوی فرار کنند و بازی با همان نتیجه ۱-۱ به پایان رسید.

قضاوت این دیدار در چندین مورد با اعتراض بازیکنان و مربیان پرسپولیس همراه بود. مهدی سید علی داور این بازی ۴ بار به بازیکنان پرسپولیس کارت زرد نشان داد و در دقایق پایانی هم دو بازیکن تیم استقلال را به دلیل اتلاف وقت جریمه کرد. او همچنین در صحنه به ثمر رسیدن استقلال یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس را به دلیل اعتراض به قضاوت داور از بازی اخراج کرد.

با این نتیجه استقلال کار خود برای کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های امسال بسیار ساده کرد و حالا در فاصله هفت هفته مانده به پایان به لیگ، با ۶ امتیاز برتری، جایگاه خود در صدر جدول را حفظ کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید