Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رئیس‌ جمهوری منتخب کره‌ جنوبی اولویت سیاست‌ خارجی خود را نزدیکی با آمریکا تعیین کرد

یون سوک یول، رئیس جمهور منتخب کره جنوبی
یون سوک یول، رئیس جمهور منتخب کره جنوبی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زادهبا استفاده از AP
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای یون ۶۱ ساله که دوره ۵ سال ریاست جمهوری‌اش از ماه می شروع می‌شود مون جائه-این، رئیس جمهوری فعلی را به نزدیکی به پکن و پیونگ‌یانگ و دور شدن از ایالات متحده آمریکا متهم کرده است.

آگهی

با پایان فرآیند شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی، یون سوک یول، نامزد محافظه کاراپوزیسیون با اختلاف اندکی نسبت به رقیب اصلی خود، لی جائه میونگ، نامزد حزب حاکم و سوسیال لیبرال دمکرات به پیروزی رسید.

۷۷ درصد واجدان شرایط در این انتخابات شرکت کرده بودند و این نامزد حزب محافظه‌کار «قدرت مردم» با کسب بیش از ۱۶ میلیون رای، معادل ۴۸.۵ درصد آراء به پیروزی رسید.

رئیس‌ جمهوری منتخب کره جنوبی که پیش‌تر در سمت دادستان کل این کشور فعالیت داشته روز پنج‌شنبه ۱۰ مارس و ساعاتی پس از پیروزی در انتخابات از قصد خود برای استحکام هر چه بیشتر روابط سئول و واشنگتن صحبت کرد و گفت که با ایجاد «ارتشی قدرتمند» به شدت با تحریکات کره شمالی مقابله خواهد کرد.

آقای یون ۶۱ ساله که دوره ۵ سال ریاست جمهوری‌اش از ماه می شروع می‌شود مون جائه-این، رئیس جمهوری فعلی را به نزدیکی به پکن و پیونگ‌یانگ و دور شدن از ایالات متحده آمریکا متهم کرده است. او که اولویت سیاست خارجی خود را نزدیکی به واشنگتن قرار داده است همچنین به‌فکر ترمیم روابط با ژاپن و حل مشکلات تاریخی دو جانبه با توکیو است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

علت فرود اضطراری جنگنده اف-۳۵ کره جنوبی برخورد عقاب ۱۰ کیلوگرمی اعلام شد

کره جنوبی با هماهنگی آمریکا بدهی‌ ایران به سازمان ملل را پرداخت کرد

توافق ایران و کره جنوبی برای آغاز مذاکرات کارشناسی و بحث درباره مسائل فنی دارایی‌های مسدود شده