Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

توافق ایران و کره جنوبی برای آغاز مذاکرات کارشناسی و بحث درباره مسائل فنی دارایی‌های مسدود شده

South Korean First Vice Foreign Minister Choi Jong Kun
South Korean First Vice Foreign Minister Choi Jong Kun Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت خارجه کره جنوبی روز جمعه ۷ ژانویه با انتشار بیانیه‌ای از سفر معاون وزیر خارجه این کشور به وین، محل برگزاری مذاکرات برجام خبر داد.

آگهی

وزارت خارجه کره جنوبی روز جمعه ۷ ژانویه با انتشار بیانیه‌ای از سفر معاون وزیر خارجه این کشور به وین، محل برگزاری مذاکرات برجام خبر داد.

هدف از سفر او به وین، گفتگو با سران هیأت‌های مذاکره کننده‌ای بوده است که با هدف احیای توافق برجام در پایتخت اتریش جمع شده‌اند.

در بیانیه آمده است که چوی جونگ کان، معاون وزیر خارجه کره جنوبی در جریان این سفر، روز ۶ ژانویه با علی باقری کنی، همتای ایرانی‌اش یک دیدار دوجانبه داشته است.

در جریان دیدار روز پنج‌شنبه که اولین دیدار حضوری دو معاون وزیر از زمان آغاز به کار باقری در سمت جدید بوده، دو طرف گفتگوهای صریح و سازنده‌ای در رابطه با روابط کره و ایران از جمله موضوع مسدود شدن دارایی‌های ایران در کره جنوبی داشته‌اند.

چوی جونگ کان در جریان این گفتگوهای دوجانبه ابراز امیدواری کرده است که مذاکرات برای احیای برجام به‌زودی به نتیجه برسد و دو طرف توافق کرده‌اند که آزادسازی دارایی‌های مسدود شده نیز باید هرچه سریع‌تر عملی شود. بر این اساس، آنها توافق کرده‌اند که مذاکراتی را در سطح کارشناسی برای بحث در مورد مسائل فنی مربوط به انتقال دارایی‌های مسدود شده برگزار کنند.

معاون وزیر خارجه کره جنوبی، مذاکرات روز پنج‌شنبه را حرکتی برای حفظ روابط دوجانبه توصیف کرد و باقری کنی نیز سفر آقای چو به وین برای گفتگو درباره پول‌های بلوکه شده ایران را نشانه مثبتی برای تقویت روابط دوجانبه خواند و خواستار همکاری دو طرف برای حل و فصل این موضوع شد.

چوی جونگ کان همچنین در جریان این سفر با میخائیل اولیانوف، رئیس هیأت مذاکره کننده روسیه در مذاکرات برجام دیدار کرد و تلاش‌های مسکو برای پیشبرد گفتگوهای احیای برجام را به رسمیت شناخت. 

او همچنین در جریان این دیدار تلاش‌های سئول برای حل مسائل دوجانبه با ایران را تشریح کرد و دو طرف توافق کردند که برای این منظور به ارتباطات نزدیک خود ادامه دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران پیگیری حقوقی دریافت بدهی از کره جنوبی را کلید زد

رسانه‌های کره جنوبی: سئول و واشنگتن درصدد آزادسازی ۷ میلیارد دلار دارایی مسدود شده ایران هستند

«تهران و واشنگتن برای انتقال منابع ارزی آزاد شده ایران به یک کشور همسایه توافق کردند»