Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

علت فرود اضطراری جنگنده اف-۳۵ کره جنوبی برخورد عقاب ۱۰ کیلوگرمی اعلام شد

نمونه‌ای از جنگنده رادارگریز اف-۳۵ای
نمونه‌ای از جنگنده رادارگریز اف-۳۵ای Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش کره‌جنوبی روز پنجشنبه ۳ مارس (۱۲ اسفند) نتایج تحقیقات خود درباره فرود اضطراری یک جنگنده رادارگریز اف-۳۵ای (F-35A) در ماه ژانویه را اعلام کرد.

آگهی

ارتش کره‌جنوبی روز پنجشنبه ۳ مارس (۱۲ اسفند) نتایج تحقیقات خود درباره فرود اضطراری یک جنگنده رادارگریز اف-۳۵ای (F-35A) در ماه ژانویه را اعلام کرد.

نیروی هوایی کره جنوبی پس از اعلام پایان تحقیقات درباره حادثه‌ای که در چهار ژانویه رخ داد گفت یک عقاب ۱۰ کیلوگرمی به ورودی هوای سمت چپ جنگنده برخورد و به یک دیواره در داخل محل تسلیحات آن وارد شد و به مجرای هیدرولیک و سیم‌کشی منبع تغذیه آسیب وارد کرد که باعث فرود اضطراری آن شد.

به گفته مقامات، این جنگنده پس از برخاستن از یک پایگاه هوایی در شهر چئونگ‌جو در ۱۴۰ کیلومتری جنوب سئول در حال پرواز در ارتفاع پایین برای ورود به میدان تیر برای ماموریت هوا به زمین بود. خلبان از این جنگنده سالم خارج شد.

بلافاصله پس از این حادثه، کره‌جنوبی و ایالات متحده یک تیم تحقیقاتی مشترک متشکل از ۱۲ کارشناس کره‌جنوبی و ۱۴ مقام آمریکایی از دولت، نیروی هوایی و شرکت سازنده این جنگنده تشکیل دادند.

بازرسان بخش صوتی و ضبط پرواز جنگنده، داده‌های مسیر رادار کنترل ترافیک هوایی و اظهارات خلبان را بررسی کردند تا علت فرود اضطراری مشخص شود.

نیروی هوایی کره جنوبی در ژانویه گذشته استقرار ۴۰ جنگنده رادار گریز اف-۳۵ای را اعلام کرد. این ۴۰ جت قرار بود تا پایان سال گذشته در این ناوگان مستقر شوند اما به دلیل بیماری همه‌گیر کووید این موضوع به تعویق افتاد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس‌ جمهوری منتخب کره‌ جنوبی اولویت سیاست‌ خارجی خود را نزدیکی با آمریکا تعیین کرد

ویدئوی سقوط اف-۳۵ بریتانیا از عرشه ناو هواپیمابر به دریا؛ وزارت دفاع تحقیق می‌کند

اردوغان: آمریکا پیشنهاد داده به جای جنگنده‌های اف-۳۵ به ما اف-۱۶ تحویل دهد