تروئیکای اروپایی: روسیه برای توافق با ایران شرط جدید تعیین نکند

پرچم آلمان، بریتانیا و فرانسه
پرچم آلمان، بریتانیا و فرانسه   -  Copyright  Canva
نگارش از یورونیوز فارسی

وزارت خارجه فرانسه به طور جداگانه از «خطراتی» که «تاخیر بیشتر» می‌تواند بر سر راه دستیابی به توافق با تهران ایجاد کند ابراز نگرانی کرد.

بریتانیا، فرانسه و آلمان روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کردند که به دستیابی به توافقی با ایران بر سر برنامه هسته‌ای این کشور «بسیار نزدیک» شده‌اند.

تروئیکای اروپایی در این بیانیه از ایران خواسته‌اند که ضمن پرهیز از هرگونه اقدام «تنش‌زا» تمامی فعالیت‌های خود در زمینه اورانیوم غنی‌شده در سطح بالا را موقف کند. لندن، برلین و پاریس در این بیانیه تاکید کرده‌اند که فعالیت‌های ایران در این زمینه برای بازگشت به محدودیت‌های تعیین شده در چهارچوب برجام «تبعات عملی» خواهد داشت.

بریتانیا، فرانسه و آلمان همچنین از روسیه خواسته‌‌اند تا با تعیین شروط جدید مانع از دستیابی به توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران نشود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این بیانیه در حالی صادر شد که وزارت خارجه فرانسه به طور جداگانه از «خطراتی» که «تاخیر بیشتر» می‌تواند بر سر راه دستیابی به توافق با تهران ایجاد کند ابراز نگرانی کرد.

روسیه به دنبال اعلام تحریم‌های گسترده علیه این کشور از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا از واشنگتن خواسته است که تضمین دهد این تحریم‌ها بر همکاری‌های مسکو با تهران تاثیر نخواهد گذاشت. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفته که درخواست‌ مسکو «نامربوط» است.

علی باقری، سرپرست هیات مذاکره‌کننده ایران که برای مشورت به تهران سفر کرده بود قرار است صبح روز چهارشنبه به محل مذاکرات در وین بازگردد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

برنامه هسته‌ای ایران