جنگ اوکراین؛ سخنرانی زلنسکی در پارلمان بریتانیا: نه تسلیم می‌شویم، نه شکست می‌خوریم

سخنرانی ویدئویی زلنسکی در پارلمان بریتانیا
سخنرانی ویدئویی زلنسکی در پارلمان بریتانیا Copyright -/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شکست دور سوم مذاکرات میان نمایندگان دو طرف درگیر در مناقشه بارقه‌های امید را برای کند شدن شدت خصومت‌ها و پایان درگیری‌ها کم‌رنگ‌تر کرده است. آخرین اخبار و گزارش‌ها از حمله روسیه به اوکراین را به صورت لحظه به لحظه از یورونیوز دنبال کنید.

آگهی

شرایط بحرانی حاکم بر غیرنظامیان در شهرهای اوکراین در حالی توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده که مسکو و کی‌یف همچنان یکدیگر را به کارشکنی در ایجاد دالان‌های امن برای عملیات تخلیه و کمک‌رسانی متهم می‌کنند.

ارتش روسیه که کی‌یف را به استفاده از غیرنظامیان به عنوان «سپرانسانی» متهم کرده، بنا به آنچه وعده داده قرار است از ساعت ۷ صبح روز سه‌شنبه به وقت گرینویچ برای ایجاد دالان‌های بشردوستانه و عملی کردن عملیات تخلیه در مناطق مختلف نبرد، آتش‌بس برقرار کند.

این در حالیست که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین در ساعات پایانی شامگاه دوشنبه بار دیگر نیروهای ارتش روسیه را عامل شکست طرح ایجاد دالان‌های انسانی و تخلیه غیرنظامیان از شهرهای بزرگ کشورش خواند.

از سوی دیگر شکست دور سوم مذاکرات میان نمایندگان دو طرف درگیر در مناقشه بارقه‌های امید را برای کند شدن شدت خصومت‌ها و پایان زودرس درگیری‌ها کم‌رنگ‌تر کرده است.

آخرین خبرها و تحولات مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز سه‌شنبه هشتم مارس ۲۰۲۲ را در این گزارش دنبال کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با جواب منفی کاخ سفید انتقال جت های میگ-۲۹ به ارتش اوکراین منتفی شد

چه سلاح‌هایی در جنگ اوکراین استفاده می‌شوند؟

جنگ اوکراین؛ دور سوم مذاکرات بین مسکو و کی‌یف با «پیشرفت اندک» و «شکست» پایان یافت