روزانه صدها داوطلب با وجود نگرانی از آینده به ارتش اوکراین می‌پیوندند

داوطلبان دفاع از اوکراین در حال عبور از مرز لهستان برای ورود به اوکراین
داوطلبان دفاع از اوکراین در حال عبور از مرز لهستان برای ورود به اوکراین   -  Copyright  Visar Kryeziu/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی

روزانه صدها داوطلب با وجود نگرانی از آینده، جلوی مرکز ثبت‌نام در شهر کی‌یف صف می‌کشند تا به نیروهای مسلح این کشور بپیوندند

روزانه صدها داوطلب با وجود نگرانی از آینده، جلوی مرکز ثبت‌نام در شهر کی‌یف صف می‌کشند تا به نیروهای مسلح این کشور بپیوندند.

در حال حاضر مردان ۱۸ تا ۶۰ ساله اوکراینی حق خروج از کشور را ندارند و باید برای بازگشت به میدان جنگ آماده شوند.

اما بسیاری نیز داوطلبانه به مراکز پذیرش نیرو مراجعه می‌کنند. یکی از این مردان که ولودیمیر اونیسکو نام دارد، روز شنبه به اسکای نیوز گفت که در پیروزی اوکراینی‌ها شکی ندارد زیرا آنها برخلاف روس‌ها «می‌دانند چه می‌کنند».

یک کهنه‌سرباز نیز در میان داوطلبان دیده می‌شود. او می‌گوید که بازگشت به ارتش و جنگیدن علیه روس‌ها را وظیفه خود می‌داند. او خانواده‌اش را به خارج از اوکراین فرستاده است اما آرزو می‌کند که آنها هر چه زودتر بتوانند برگردند.

به شبکه تلگرام یورونیوز بپیوندید.

در میان داوطلبان پیوستن به نیروهای دفاعی کشور، خارجی‌ها هم دیده می‌شوند. مارک آیرس، کهنه‌سرباز بریتانیایی می‌گوید برای شرکت در نبرد کی‌یف به اوکراین آمده است.

در نزدیکی دفتر ثبت‌نام، مغازه فروش لباس و دیگر تجهیزات نظامی مملو از جمعیت است. مراجعه‌کنندگان می‌خواهند در حد توانشان خود را برای حمله روسیه به کی‌یف آماده کنند.

اهالی شهر همچنین با ذخیره مواد اولیه، خود را برای بدترین شرایط آماده می‌کنند.

در همین حال، موج آوارگان شرق اوکراین همچنان از قطارهایی که به کی‌یف می‌آیند پیاده می‌شوند. به نظر می‌رسد پایتخت اوکراین خود را برای نبرد آماده می‌کند.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حمله نظامی روسیه به اوکراین