توصیه به عشاق تایلندی: در شب ولنتاین با ماسک عشق‌بازی کنید

جشن ولنتاین در تایلند
جشن ولنتاین در تایلند   -  Copyright  AFP
نگارش از یورونیوز فارسی

مدیر اداره بهداشت باروری تایلند به زوج‌های عاشق توصیه کرد پیش از عشق‌بازی در شب ولنتاین حتما تست آنتی‌‌ژنیک تشخیص کووید انجام دهند و از برقراری رابطه جنسی رو در رو و در حالت‌های چهره به چهره خودداری کنند.

مقام‌های بهداشتی تایلند از عشاق این کشور خواست تا به هنگام عشق‌بازی در شب ولنتاین حتما ماسک بر چهره داشته باشند.

بونیاریت سوکرات، مدیر اداره بهداشت باروری تایلند به خبرگزاری فرانسه گفت: «کووید یک بیماری مقاربتی نیست، اما می‌تواند از طریق تنفس یا تبادل بزاق منتقل شود.»

بنابراین او به زوج‌های عاشق توصیه کرد پیش از عشق‌بازی در شب ولنتاین حتما تست آنتی‌‌ژنیک تشخیص کووید انجام دهند و از برقراری رابطه جنسی رو در رو و در حالت‌های چهره به چهره خودداری کنند. مدیر اداره بهداشت باروری تایلند همچنین از عشاق تایلندی خواست تا از بوسیدن طولانی یکدیگر اجتناب کنند و اگر می‌خواهند از بارداری ناخواسته جلوگیری کنند، از روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده کنند.

او تاکید کرد که پوشیدن ماسک در حین برقراری رابطه جنسی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ کمک کند.

تعداد مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در تایلند که در ابتدای ماه جاری حدود هشت هزار نفر بوده، در دو هفته گذشته تقریبا دو برابر شده است.

پادشاه تایلند روز ولنتاین را فرصت خوبی برای ثبت ازدواج زوج‌های عاشق این کشور اعلام کرده و به همین دلیل هر سال در این روز صف‌های طولانی مقابل دفاتر ثبت ازدواج تشکیل می‌شود.

مطالب مرتبط