Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پاپ از علاقه‌اش به رقص تانگو و نیاز به روابط انسانی سخن گفت

پاپ فرانسیس
پاپ فرانسیس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر کاتولیک‌های جهان در پاسخ به این پرسش که آیا در زندگی دوستانی دارد یا خیر گفت که به روابط انسانی و وجود دوست نیاز دارد و «دوستانی کم اما حقیقی» هم دارد.

آگهی

پاپ فرانسیس روز یکشنبه به عنوان اولین رهبر کاتولیک‌های جهان که در یک برنامه گفت و شنود تلویزیونی شرکت می‌کند به پرسش‌های مجری شبکه دولتی ایتالیا پاسخ داد.

برنامه‌ای که پاپ فرانسیس مهمان آن بود محبوب‌ترین برنامه گفت و شنود تلویزیونی در ایتالیا محسوب می‌شود. او از زمان انتخابش به عنوان جانشین بندیکت شانزدهم در سال ۲۰۱۳ بارها به پرسش‌های خبرنگاران ایتالیایی و دیگر کشورها پاسخ داده است اما تاکنون در یک برنامه پربیننده تلویزیونی حضور نیافته بود.

رهبر کاتولیک‌های جهان در جریان این برنامه تلویزیونی که میلیون‌ها بیننده دارد بار دیگر بر لزوم پذیرش پناهجویان و کمک به جا افتادن آنها در جوامع میزبان تاکید کرد. وی در ادامه اظهار داشت: «آنچه بر سر پناهجویان می‌آید جنایت است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نمی‌شود اهل بوئنوس آیرس باشید و رقص تانگو دوست نداشته باشید.
پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس همچنین با اشاره به جنگ یمن با لحنی انتقادآمیز گفت که سال‌ها است از مشکلات کودکان در این کشور سخن گفته می‌شود اما راه‌حلی برای آن پیدا نشده است.

او در جریان این گفتگوی یک ساعته همچنین در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره بازدیدش از یک فروشگاه محصولات فرهنگی در رم، پایتخت ایتالیا گفت که به موسیقی کلاسیک و رقص تانگو علاقه دارد. پاپ فرانسیس اظهار داشت: «نمی‌شود اهل بوئنوس آیرس باشید و رقص تانگو دوست نداشته باشید.»

رهبر کاتولیک‌های جهان در پاسخ به این پرسش که آیا در زندگی دوستانی دارد یا خیر گفت که به روابط انسانی و وجود دوست نیاز دارد و «دوستانی کم اما حقیقی» هم دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بندیکت شانزدهم، نخستین پاپی که در ۶۰۰ سال گذشته استعفا داد، در ۹۵ سالگی درگذشت

پاپ در مراسم روز کریسمس: به فجایع عادت کرده‌ایم

تلاش‌های کودک ۱۰ ساله برای گرفتن کلاه پاپ نتیجه داد