Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بحران اوکراین؛ آلمان و بریتانیا صدها سرباز دیگر به شرق اروپا اعزام می‌کنند

تنش‌ها در مرز اوکراین و روسیه
تنش‌ها در مرز اوکراین و روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزرای دفاع دو کشور بریتانیا و آلمان به صورت جداگانه اعلام کردند که تعداد سربازان خود در شرق اروپا را افزایش می‌دهند و نیروهای تازه را به کشورهای حوزه بالتیک اعزام می‌کنند.

آگهی

آلمان و بریتانیا تصمیم گرفته‌اند همزمان با اوج‌گیری تنش‌های مرزی میان روسیه و اوکراین، نیروهای بیشتری را به کشورهای شرق اروپا و حوزه بالتیک بفرستند.

«بن والاس» و «کریستینه لامبرشت» به ترتیب وزاری دفاع بریتانیا و آلمان، روز دوشنبه ۷ فوریه به صورت جداگانه با اعلام این مطلب تاکید کردند که هر یک از این دو کشور ۳۵۰ سرباز دیگر به کشورهای شرق اروپا اعزام می‌کنند.

خانم لامبرشت گفت: «بوندس‌وهر [ارتش آلمان] ۳۵۰ سرباز دیگر را برای محلق شدن به گروه آماده رزمِ حاضر در لیتوانی می‌فرستد. با این کار ما بر سهم نیروهای خود در جناح شرقی ناتو و تقویت آن می‌افزایم.»

خانم لامبرشت همچنین تاکید کرد اضافه شدن ۳۵۰ سرباز آلمانی به ۵۰۰ نیروی نظامی این کشور در لیتوانی؛ کشوری که برلین عملیات ناتو را در آنجا رهبری می‌کند، یک پیام آشکار به متحدین این کشور ارسال می‌کند.

پیشتر اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان اعلام کرده بود که این کشور آماده ارسال نیروهای کمکی به کشورهای حوزه بالتیک است.

در همین راستا، بن والاس هم تایید کرد که بریتانیا ۳۵۰ سرباز دیگر را به لهستان اعزام می‌کند. این کشور سال گذشته نیز ۱۰۰ نیروی نظامی به لهستان فرستاده بود تا در بحران مهاجرت در مرز با بلاروس از نیروهای لهستانی حمایت کنند.

وزرای دفاع دو کشور قدرتمند اروپایی می‌گویند اعزام این نیروها برای حمایت از کشورهای منطقه شرق ناتو گامی ضروری است.

بن والاس در نشست خبری با همتای لهستانی خود در خصوص اقدام لندن برای اعزام سربازان بیشتر به لهستان گفت: «ما با ارسال این تعداد سرباز پیامی قوی مبنی اینکه بریتانیا و لهستان در کنار هم ایستاده‌اند ارسال می‌کنیم و به همه اعلام می‌کنیم که دو کشور می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند.»

اقدامات کشورهای اروپایی همزمان با افزایش نگرانی‌ها در خصوص احتمال حمله روسیه به اوکراین انجام می‌شود، گام‌هایی که احتمالا هدف از آنها منصرف کردن مسکو از حمله احتمالی به اوکراین است.

روسیه البته همواره هرگونه برنامه برای حمله به اوکراین را رد کرده و می‌گوید این غرب است که با فضاسازی رسانه‌ای تلاش می‌کند روسیه را تحت فشار قرار دهد.

با این حال تجمع حدود یکصد تا یکصد و سی هزار نظامی روس در نزدیکی مرز اوکراین بر نگرانی‌ها در خصوص نیت واقعی کرملین در این بحران افزوده است.

اقدامات دو کشور بریتانیا و آلمان در حالی انجام می‌شود که اخیرا ایالات متحده نیز حدود ۳ هزار نیروی کمکی را به اروپا فرستاده است. هرچند جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه ۶ فوریه تاکید کرد که اعزام این نیروها «برای شروع جنگ» علیه روسیه فرستاده نشده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست گفتگوهای برلین بر سر بحران اوکراین؛ بایدن نسبت به شروع «جنگ جهانی» هشدار داد

دستاورد سفرهای ماکرون؛ رئیس جمهوری فرانسه پس از مسکو و کی‌یف به برلین رسید

دو مقام آمریکایی: نیروهای روسیه در ۷۰ درصد از سطح آمادگی برای تهاجم کامل به اوکراین هستند