استرالیا مرزش را بر روی مسافران واکسینه‌شده می‌گشاید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
هواپیمایی بر فراز فرودگاه سیدنی
هواپیمایی بر فراز فرودگاه سیدنی   -   کپی رایت  AP Photo

دولت استرالیا روز دوشنبه اعلام کرد که مرزهای این کشور از دو هفته دیگر بر روی همه گردشگرانی که در برابر بیماری «کووید ۱۹» واکسینه شده‌اند باز خواهد شد.

استرالیا از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا یکی از سخت‌گیرانه‌ترین سیاست‌ها در سطح جهان در زمینه محدودیت‌های مسافرتی را برای شهروندان و افراد مقیم در این کشور به اجرا گذاشت. به گفته اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا هیات وزیران این کشور با بازگشایی مرزها از روز ۲۱ فوریه بر روی همه کسانی که هم ویزای این کشور را دارند و هم واکسینه شده‌اند، موافقت کرده است.

این در حالی است که دولت استرالیا پیش از این در ماه نوامبر با کاهش سطح محدودیت‌های مسافرتی اولویت را به پذیرش دوباره دانشجویان خارجی و «مهاجران ماهر» داده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فکر کنم رویدادهای ابتدای سال باید پیام روشنی برای همگان در سراسر جهان فرستاده باشد که این [گواهی واکسیناسیون] شرط ورود به استرالیا است.
اسکات موریسون
نخست‌وزیر استرالیا

اسکات موریسون با اشاره به کشمکش اخیر مقامات این کشور با نوواک جوکوویچ، ستاره تنیس جهان تاکید کرد که ارائه گواهی واکسیناسیون برای ورود به استرالیا اجباری است. وی اظهار داشت: «فکر کنم رویدادهای ابتدای سال باید پیام روشنی برای همگان در سراسر جهان فرستاده باشد که این [گواهی واکسیناسیون] شرط ورود به استرالیا است.»

بنا به اعلام مقامات استرالیا مسافرانی که از خارج وارد این کشور می‌شوند و قصد سفر در داخل خاک استرالیا را دارند ممکن است مجبور به رعایت مقررات و محدودیت‌های وضع‌شده در هر کدام از ایالت‌های این کشور نیز بشوند.

ایالت استرالیای غربی که بندر پرت در آن واقع شده سخت‌گیرانه‌ترین سیاست مسافرتی در داخل استرالیا را به اجرا گذاشته است. این ایالت هر هفته تنها به ۲۶۵ مسافر بین‌المللی اجازه ورود می‌دهد. این مسافران پس از ورود به این ایالت باید ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

فعالان بخش گردشگری در استرالیا طی هفته‌های گذشته همزمان با فصل تابستان در نیم‌کره جنوبی با دولت این کشور برای کاهش هرچه سریعتر محدودیت‌ها در زمینه پذیرش گردشگران رایزنی کرده بودند.