خودکشی دختر نوجوان مصری به‌دلیل انتشار تصاویر فتوشاپی؛ ۵ نفر متهم شدند

خودکشی نوجوان مصری به‌دلیل انتشار تصاویر فتوشاپی
خودکشی نوجوان مصری به‌دلیل انتشار تصاویر فتوشاپی Copyright canva pro
Copyright canva pro
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مادر امیدوارم باور کنید که من آن دختر نیستم. این‌ها تصاویر ویرایشی [فتوشاپی] هستند. من سزاوار چیزی که رخ داده است نیستم.»

آگهی

پنج نفر در مصر به‌دلیل خودکشی یک دختر نوجوان به‌طور رسمی متهم شده‌اند چرا که این افراد برای انتشار تصاویر ویرایش شده [فتوشاپی] دختر در فضای اینترنت باج‌خواهی کرده‌اند. این دومین رسوایی اخیر در پرجمعیت‌ترین کشور عربی است.

بسنت خالد، دانش‌آموز ۱۷ ساله دبیرستانی از روستایی در شمال مصر در ماه دسامبر گذشته با خوردن یک قرص سمی به همین دلیل خودکشی کرده بود.

هایدی نوجوان دومی است که در اوایل ماه فوریه به همان شیوه خود را در مناطق روستایی شمال این کشور کشت.

مقامات مصری در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داده‌اند که این دختر [هایدی] مورد باج‌گیری در ارتباط با انتشار تصاویر ویرایش شده قرار گرفته بود.

ماجرای اخیر از درگیری مادر مقتول و همسایه‌اش آغاز شد که پسرانش تهدید کردند در صورت عذرخواهی نکردن مادر مقتول‌، عکس‌های دخترش را منتشر خواهند کرد.

گرچه این عذرخواهی انجام شد اما عکس‌های هایدی در فضای اینترنت منتشر شد و این دختر نوجوان را به سمت خودکشی سوق داد.

در بیانیه دادستانی مصر آمده است که پنج نفر به اتهام تهدید هایدی، مقتول و خواهرش از طریق یک اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی، انتشار تصاویر نامناسب منتسب به او و تعرض به حریم زندگی خصوصی وی در دادگاه محاکمه خواهند شد.

قبل از او، خودکشی بسنت، دختر نوجوان دیگری در مصر غوغا به‌پا کرده بود. این دختر قبل از خودکشی متنی خطاب به مادرش نوشته بود که رسانه‌های مصر آن را منتشر کردند. او در نامه خداحافظی به مادرش نوشته بود: «مادر امیدوارم باور کنید که من آن دختر نیستم. این‌ها تصاویر ویرایشی [فتوشاپی] هستند. من سزاوار چیزی که رخ داده است نیستم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک نوجوان ۱۴ ساله در پی افتادن از دستگاه سقوط آزاد در شهربازی اورلاندو جان باخت

دادگاه انقلاب اصفهان توماج صالحی را به اعدام محکوم کرد

«آبجوساز خودکار»؛ مرد متهم به رانندگی هنگام مستی به دلیل تولید طبیعی الکل در بدنش تبرئه شد