دو پرستار آمریکایی با جعل گواهی واکسیناسیون یک و نیم میلیون دلار پول درآوردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی  با استفاده از  AP
گواهی جعلی واکسیناسیون
گواهی جعلی واکسیناسیون   -  Copyright  AP/AP

دادستانی و پلیس ایالات متحده آمریکا دو پرستار در جزیره لانگ آیلند نیویورک را متهم کردند که با ساخت گواهی واکسیناسیون جعلی بیش از یک و نیم میلیون دلار پول درآورده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس جولی دووونو، مالک مرکز Wild Child ویژه مراقبت‌های درمانی اطفال در امیتی‌ویل و مارسیا اورارو، زیردست وی به جعل مجرمانه متهم شده‌اند. مالک این کلینیک همچنین به دلیل فراهم کردن وسایل ارتکاب جرم جعل هم تفهیم اتهام شده است.

دادستان سافک، منطقه محل وقوع جرم روز جمعه با اعلام این خبر گفت این دو نفر گواهی واکسیناسیون جعلی را برای هر بزرگسال به قیمت ۲۲۰ دلار و برای کودکان به قیمت ۸۵۰ دلار می‌فروختند.

به گفته این مقام قضایی عملیات مجرمانه آن‌ها وقتی لو رفت که یک کارت واکسیناسیون را بدون تزریق به یک مامور مخفی پلیس دادند. ماموران پلیس در جریان بازرسی منزل خانم دوونو ۹۰۰ هزار دلار پول نقد پیدا کردند. همچنین بررسی مدارک مالی نشانگر بیش از ۱ میلیون و پانصد هزار دلار سود از راه این جرم بوده که از ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ آغاز شده است.

همزمان با افزایش فشار دولت‌ها برای واکسیناسیون کووید و همراه داشتن گواهی واکسیناسیون، بازار جعل و استفاده از سند مجعول در اروپا و آمریکا پررونق شده است.

دادستان محلی می‌گوید امیدوار است این ماجرا درس عبرتی برای تمام کسانی باشد که نظام درمانی را به بازی می‌گیرند.