ماکرون: هزینه حمله به اوکراین برای روسیه بسیار زیاد خواهد بود

رئیس‌جمهوری فرانسه
رئیس‌جمهوری فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن در صورت حمله روسیه به اوکراین آماده است تا تحریم‌هایی را علیه شخص ولادیمیر پوتین وضع کند.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز سه‌شنبه هشدار داد که هزینه حمله به اوکراین برای روسیه «بسیار زیاد» خواهد بود.

رئیس‌جمهوری فرانسه که پس از دیدار با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان سخن می‌گفت در عین حال اظهار داشت که روز جمعه با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود گفتگو خواهد کرد. امانوئل ماکرون همچنین تاکید کرد که کشورهای اروپایی در قبال بحران اوکراین «کاملا متحد» و «هماهنگ» هستند.

رئیس‌جمهوری فرانسه که به دنبال مذاکره بین روسیه و اتحادیه اروپا بر سر اوکراین است با لحنی انتقادآمیز درباره گفتگوها بین واشنگتن و مسکو گفت: «آیا گفتگوهای بین ایالات متحده و روسیه چیز خوبی است؟ بله؟ این گفتگوها نتیجه مشخصی داشته است؟ من چیزی ندیدم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی همچنین چهارچوب مذاکرات نورماندی (با حضور فرانسه، آلمان، روسیه و اوکراین) را تنها چهارچوب سیاسی برای حل بحران کنونی توصیف کرد.

از سوی دیگر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن در صورت حمله روسیه به اوکراین آماده است تا تحریم‌هایی را علیه شخص ولادیمیر پوتین وضع کند.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزود که قصد اعزام نظامیان آمریکایی یا ناتو را به اوکراین ندارد. این در حالی است که نظامیان روسیه روز سه‌شنبه رزمایش‌هایی را در شبه‌جزیره کریمه و در نزدیکی مرز اوکراین انجام دادند. همزمان با این رزمایش‌ها آمریکا یک محموله تجهیزات نظامی آمریکا ارسالی به اوکراین را در خاک این کشور تخلیه کرد.

اهرم‌های اقتصادی آمریکا و روسیه در بحران اوکراین

آمریکا و متحدانش امیدوار هستند تا با تهدید به وضع تحریم‌های اقتصادی گسترده بتوانند مسکو را از حمله نظامی به اوکراین منصرف کنند. این در حالی است که بازار سهام مسکو و ارزش روبل از هم‌اکنون تحت تاثیر این تهدیدها قرار گرفته است. واشنگتن احتمال ممنوعیت مبادله با دلار آمریکا برای بانک‌های روسی را در دست بررسی دارد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفته است که واشنگتن بر این باور است که می‌تواند با گزینه‌های جایگزین بخش قابل توجهی از گاز صادراتی روسیه به اروپا را جبران کند. این سخنان در حالی بیان می‌شود که واردات گاز از روسیه بیش از ۴۰ درصد از نیاز اروپایی‌ها را تشکیل می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تفهیم اتهام «جاسوس» روس؛ انتقال اطلاعات هوافضای اروپا از آلمان به مسکو

اوکراین: شمار نیروهای روسی مستقر در مرز برای حمله سراسری کافی نیست

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد