Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جستجو برای نهنگ گوژپشت در بند ادامه دارد

نهنگ گوژپشت در بند در نزدیکی سواحل هاوایی
نهنگ گوژپشت در بند در نزدیکی سواحل هاوایی Copyright Graham Talaber/Graham Talaber
Copyright Graham Talaber/Graham Talaber
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موسسه‌های حفاظت از آبزیان معتقدند که سالیانه حدود ۳۰۰ هزار آبزی بزرگ نظیر نهنگ‌ها، دلفین‌ها و کوسه‌ها قربانی تورهای رها شده ‌می‌شوند.

آگهی

یک تیم نجات پستانداران دریایی در حال جستجوی یک نهنگ گوژپشت بالغ است که در سواحل هاوایی در تور ماهیگیری گیر افتاده است.

روزنامه گاردن‌آیلند اواخر هفته گذشته گزارش داد که اعضای تیم نجات موفق شده‌اند حدود ۶۰۰ متر تور ماهیگیری سنگین را که دور بدن جانور پیچیده بود ببرند. اما هنوز مقدار زیادی از تور باقی مانده و گروه امدادی به دنبال یافتن این حیوان برای بریدن تورهای باقیمانده است.

گزارش‌ها این نهنگ را لاغر و رنگ‌پریده و زخمی توصیف می‌کند. به نظر می‌رسد تور ماهیگیری دلیل زخم‌های پوستی این نهنگ است. جانور به دلیل وضعیت بد جسمانی دچار انگل شده و رفتارش نشان از اضطراب دارد.

هر سال حداقل ۶۴۰ هزار تن ابزار مختلف ماهیگیری در آبهای جهان رها می‌شود. این وسایل بیشتر از پلاستیک تشکیل شده‌ است و بخشی از ۸ میلیون تن زباله‌های پلاستیک است که هر سال در اقیانوس‌ها ریخته می‌شود. دانشمندان ۴۶ درصد از آلودگی‌ پلاستیک در اقیانوس آرام را ناشی از تورهای ماهیگیری می‌دانند. به علاوه، بر اساس تخمین‌ها، ۳۰ درصد از کاهش ذخایر آبزیان در سطح جهانی ناشی از تورهای ماهیگیری رهاشده است که حیوانات دریایی را به تله می‌اندازد و می‌کشد. موسسه‌های حفاظت از آبزیان معتقدند که سالیانه حدود ۳۰۰ هزار آبزی بزرگ نظیر نهنگ‌ها، دلفین‌ها و کوسه‌ها قربانی تورهای رها شده ‌می‌شوند. صدها هزار پرنده و فوک و لاک‌پشت نیز توسط این تورها و دیگر زباله‌های پلاستیکی کشته می‌شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش‌ برای بازگرداندن نهنگ گرفتار شده در رود سن؛ فرانسه آماده عملیات نجات می‌شود

تصاویری از نهنگ‌های گوژپشت در آب‌های گرم اقیانوس آرام

نهنگ خاکستری ولگرد نیمی از کره زمین را شنا کرد