Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ساعت آخرالزمان؛ بشر فقط ۱۰۰ ثانیه تا نیمه‌شب وقت دارد

ساعت آخرالزمان
ساعت آخرالزمان Copyright AFP PHOTO / THE HASTINGS GROUP
Copyright AFP PHOTO / THE HASTINGS GROUP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از نظر گروه «بولتن دانشمندان اتمی» تهدیدها برای بشر نسبت به سال قبل کمتر نشده است.

آگهی

از ساعت آخرالزمان که از سال ۱۹۴۷ میلادی تاکنون هر سال به طور نمادین زمان باقی‌مانده به پایان زندگی بشر را نشان می‌دهد روز پنجشنبه بدون تغییر نسبت به سال قبل رونمایی شد.

ساعت آخرالزمان سال جدید میلادی همچون سال ۲۰۲۱ همچنان زمان ۱۰۰ ثانیه پیش از نیمه‌شب را نشان می‌دهد. به این ترتیب از نظر گروه «بولتن دانشمندان اتمی» واقع در دانشگاه شیکاگو تهدیدها برای بشر نسبت به سال قبل کمتر نشده است.

این گروه در بیانیه خود به طور مشخص به تهدیدهای ناشی از تکثیر سلاح‌های هسته‌ای، تغییرات آب و هوایی و همه‌گیری بیماری‌ها اشاره کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ریچل برانسون، رئیس «بولتن دانشمندان اتمی» گفت: «اگر قرار است بشریت از فاجعه‌ای حیاتی جلوگیری کند باید رهبران جهان عملکرد بهتری در زمینه مقابله با پخش اخبار جعلی، در نظر گرفتن علم و همکاری با یکدیگر داشته باشند. این فاجعه حیاتی هر آنچه را که بشر تاکنون شاهدش بوده است تحت الشعاع قرار خواهد داد.»

در بیانیه امسال این گروه بر اهمیت اطلاعات و مقابله با اخبار جعلی بیشتر از سال‌های پیش تاکید شده است. «بولتن دانشمندان اتمی» در بیانیه خود نوشته است که رویدادهای سال گذشته تاثیر ملموسی بر روند تغییرات آب و هوایی نگذاشت.

گروه «بولتن دانشمندان اتمی» در سال ۱۹۴۵ از سوی گروهی از دانشمندان از جمله آلبرت اینشتین، رابرت اوپنهایمر و افرادی که بر روی طرح معروف به پروژه «منهتن» کار می‌کردند پایه‌گذاری شد.

دانشمندانی که در پروژه «منهتن» با یکدیگر همکاری می‌کردند موفق به ساخت اولین بمب اتمی جهان شدند.

گروه «بولتن دانشمندان اتمی» در ابتدا از ساعت آخرالزمان برای هشدار درباره خطر جنگ هسته‌ای در دوران جنگ سرد رونمایی می‌کرد اما امروزه دیگر تهدیدها برای حیات بشر از جمله تغییرات آب و هوایی، بیماری‌های همه‌گیر و پخش اطلاعات جعلی را نیز در نظر می‌گیرد.

ساعت آخرالزمان در حالی اکنون تنها ۱۰۰ ثانیه با نیمه‌شب فاصله دارد که در سال ۱۹۹۱ پس از پایان جنگ سرد تا ۱۷ دقیقه مانده به نیمه‌شب عقب کشیده شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه دقیق‌ترین ساعت اتمی جهان فیزیک بنیادی را متحول می‌کند؟

ساعت آخرالزمان ٣٠ ثانیه جلو کشیده شد؛ دو دقیقه فرصت ماند

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند