Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حراج کاخ تاریخی در قلب رم؛ مدل سابق پلی‌بوی ویلای سلطنتی روم باستان را می‌فروشد

کاخ تاریخی در قلب رم
کاخ تاریخی در قلب رم Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریتا جنرت، که پیشتر همسر یکی از نمایندگان کنگره آمریکا بوده، در گفتگویی فاش کرده بود که با همسرش جان جنرت، روی پله‌های ساختمان کنگره رابطه جنسی داشته است. خانم جنرت که بعدها همسر یکی از شاهزداگان ایتالیایی شده، با فرزندان این مرد ایتالیایی از همسر اولش به اختلاف خورده است.

آگهی

یک ویلای سلطنتی مربوط به دوران روم باستان در پایتخت ایتالیا به ارزش تقریبی ۴۷۱ میلیون یورو به حراج گذاشته می‌شود.

پس از آنکه صاحبان این ویلا با یکدیگر به اختلاف خوردند با تصمیم دادگاهی در شهر رم، قرار است به فروش گذاشته شود. مدل سابق پلی‌بوی و پسران همسر فقید این زن که یک شاهزاده ایتالیایی بوده در متن این دعوای حقوقی حضور دارند.

شرکت کردن در این حراج تنها برای کسانی آزاد است که می‌توانند ۱۰ درصد قیمت اولیه را ارائه دهند. رسانه‌های ایتالیایی می‌گویند کسانی چون بیل گیتس و همچنین سلطان برونئی از مشتریان احتمالی این کاخ هستند.

شاهزاده نیوکولو لودوویسی، رئیس خانواده در سال ۲۰۱۸ درگذشت و پس از آن اختلاف میان همسر سوم او یعنی ریتا جنرت بونکاپانی و فرزندان نیکولو از همسر اولش بر سر سرنوشت این کاخ سلطنتی بالا گرفت. ریتا جنرت که در ایالت تگزاس به دنیا آمده، شخصیتی جنجالی در آمریکا به شمار می‌رود و پیشتر همسر یکی از نمایندگان کنگره ایالات متحده بوده است. خانم جنرت در گفتگویی فاش کرده بود که یک‌بار همراه با همسرش جان جنرت روی پله‌های ساختمان کنگره آمریکا رابطه جنسی داشته است. مسئله‌ای که جنجال‌ها و انتقادات زیادی را در فضای رسانه‌ای آمریکا به همراه داشت. ریتا که اکنون ۷۲ سال دارد در این کاخ سلطنتی که قرار است به حراج گذاشته شود، زندگی می‌کند.

افسانه‌های بسیاری در خصوص این کاخ وجود دارد و از آن جمله برخی مورخان می‌گویند ژولیوس سزار در اینجا میزبان کلئوپاترا بوده است. علاوه بر این یک اثر دیواری از نقاش معروف ایتالیایی کاراواجو بر دیوارهای این کاخ ۲ هزار و ۸۰۰ هزار متری نقش بسته است.

بسیاری در ایتالیا معتقدند این کاخ باید با در نظر گرفتن محدودیت‌ها به فروش گذاشته شود چرا که بخشی از تاریخ و فرهنگ ایتالیا در آن نهفته است. حتی برخی از منتقدان هنری خواستار ورود نهادهای دولتی این کشور برای خرید این کاخ شده‌اند. با این حال قیمت تخمینی این کاخ معادل یک چهارم بودجه سالانه وزارت فرهنگ این کشور است.

AFP
نمایی از ورودی کاخAFP

ارزش نقاشی دیواری که کاواروجو در سال ۱۵۹۷ در این کاخ با رنگ روغن کشیده است، حدود ۳۵۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

داریو فرانچینی، وزیر فرهنگ ایتالیا در این خصوص نامه‌ای به ماریو دراگی، نخست وزیر در خصوص موضوع فروش این کاخ نوشته است. طبق قوانین ایتالیا، دولت تنها پس از فروش به یک فرد حقیقی و پس از ۶۰ روز می‌تواند از حق تقدم خود استفاده و ملک را به همان قیمت از فرد خریدار بخرد.

این کاخ در نزدیکی پله‌های اسپانیایی در مرکز گردشگری شهر رم و یکی از نقاط دیدنی پایتخت ایتالیا واقع شده است. حراج قرار است روز سه‌شنبه ساعت ۱۵ به وقت محلی آغاز شود و ۲۴ ساعت نیز ادامه خواهد داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حراج نامه ملکه روسیه؛ کاترین کبیر در قرن ۱۸ میلادی: واکسن بزنید

رکورد فروش تابلوهای فریدا کالو، نقاش مکزیکی در حراج ساتبیز شکسته شد

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا