رکورد فروش تابلوهای فریدا کالو، نقاش مکزیکی در حراج ساتبیز شکسته شد

تابلوی «دیگو و من» اثر فریدا کالو
تابلوی «دیگو و من» اثر فریدا کالو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تابلوی «دیگو و من» اثر فریدا کالو روز سه‌شنبه به قیمت ۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار در حراج ساتبیز به فروش رسید.

آگهی

تابلوهایی نادر از فریدا کالو و پیر سولاژ، هنرمندان مکزیکی و فرانسوی در حراج ساتبیز در نیویورک به فروش رفت.

رکورد فروش آثار هر دو نقاش در جریان حراج روز سه‌شنبه شکسته شد. تابلوی «دیگو و من» اثر فریدا کالو ۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به فروش رسید. این تابلو یکی از نقاشی‌های فریدا کالو است که در آن چهره دیگو ریورا، شوهرش در آن دیده می‌شود.

رکورد قبلی فروش یکی از تابلوهای فریدا کالو در سال ۲۰۱۶ به قیمت هشت میلیون دلار به ثبت رسیده بود. بنا به اعلام حراج ساتبیز (Sotheby's) تابلوی «دیگو و من» از سوی مجموعه ادواردو کوستانتینی خریداری شد. این تاجر و مجموعه‌دار آرژانتینی بنیانگذار موزه هنرهای آمریکای لاتین در بوئنوس آیرس است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر تابلوی «دیگو و من» اکنون گران‌ترین اثر هنری آمریکای لاتین است که در حراج فروخته شده است. فریدا کالو که با نگاه مرموزش در خودنگاره‌‌ها یا سلف پرتره‌هایش شناخته می‌شود در سال ۱۹۵۴ میلادی در سن ۴۷ سالگی درگذشت. او یکی از نمادهای جنبش فمینیسم محسوب می‌شود.

AP Photo
تابلوی «گوشه‌ای از برکه نیلوفرهای آبی» اثر کلود مونهAP Photo

تابلویی از پیر سولاژ نیز روز سه‌شنبه رکورد فروش آثار این هنرمند ۱۰۱ ساله را شکست. این تابلو که مربوط به دوره معروف به «دوران قرمز» کارنامه هنری پیر سولاژ است بیش از ۳۰ سال در یک مجموعه خصوصی نگهداری می‌شد.

این هنرمند فرانسوی تابلویی را که ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در حراج ساتبیز به فروش رفت در روز چهارم اوت سال ۱۹۶۱ کشید. پیر سولاژ که اکنون با تابلوهای سیاه رنگ خود شناخته می‌شود در سال ۲۰۱۴ از سوی فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری وقت فرانسه «بزرگترین هنرمند زنده جهان» توصیف شد.

رکورد قبلی فروش آثار پیر سولاژ در سال ۲۰۱۹ با فروش تابلویی از او به قیمت ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو به ثبت رسیده بود.

یکی دیگر از آثاری که روز سه‌شنبه در حراج ساتبیز به فروش رفت تابلوی «گوشه‌ای از برکه نیلوفرهای آبی» اثر کلود مونه، نقاش امپرسیونیست فرانسوی بود.

این تابلو به قیمت ۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به فروش رفت. رقمی که با رکورد قبلی فروش این تابلو در سال ۲۰۱۹ فاصله زیادی داشت. «گوشه‌ای از برکه نیلوفرهای آبی» دو سال پیش به قیمت ۱۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار به فروش رسیده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حراج کاخ تاریخی در قلب رم؛ مدل سابق پلی‌بوی ویلای سلطنتی روم باستان را می‌فروشد

نقاشی پل گوگن از تاهیتی ۹.۵ میلیون یورو به فروش رفت

آثار هنری معاصر زنان ایرانی در موزه لس‌آنجلس؛ «ما همه مسافران یک قایق هستیم»