سال اروپایی جوانان؛ کدام منطقه اروپا رکورددار جمعیت ۱۵ تا ۲۹ سال است؟

پاریس
پاریس   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

در میان مناطق مختلف کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه ایل دوفرانس در فرانسه با مرکزیت پاریس، دارای بیشترین تعداد جوانان بین ۱۵ تا ۲۹ سال است.

جمعیت جوان اتحادیه اروپا یعنی تعداد افراد دارای ۱۵ تا ۲۹ سال، معادل ۱۶.۴۵ درصد مجموع جمعیت این اتحادیه است.

اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) در تازه‌ترین گزارش خود جمعیت جوان اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۲۰ میلادی ۷۳.۶ میلیون نفر اعلام کرد که در مقایسه با جمعیت کل اتحادیه که ۴۴۷.۳ میلیون ثبت شده، به مثابه این است که از هر ۶ نفر، یک نفر بین ۱۵ تا ۲۹ سال سن دارد و جوان است.

بر پایه این گزارش، ۳۷.۸ میلیون نفر(۵۱ درصد از جوانان اتحادیه اروپا) را مردان جوان و ۳۵.۸ میلیون نفر(۴۹ درصد) را زنان جوان تشکیل می‌دهند.

در میان مناطق مختلف کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه ایل دوفرانس در فرانسه با مرکزیت پاریس، دارای بیشترین تعداد جوانان بین ۱۵ تا ۲۹ سال(۲.۴ میلیون نفر) در سال ۲۰۲۰ بود. پس از آن، مناطق لمباردی در ایتالیا با مرکزیت میلان(۱.۵ میلیون نفر)، اندلس در اسپانیا(۱.۴ میلیون نفر)، کاتالونیا و رون-الپ واقع در اسپانیا و فرانسه(هر دو با ۱.۲ میلیون نفر) و مادرید و کامپانیا در اسپانیا و ایتالیا(هر دو با ۱ میلیون نفر) قرار داشته‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کمیسیون اروپا سال ۲۰۲۲ را سال جوانان نامگذاری کرده است. هدف از این اقدام تاکید بر لزوم مشارکت جوانان اروپایی در ساختن آینده‌ای بهتر، سبزتر، فراگیرتر و دیجیتالی‌تر برای اتحادیه اروپا بوده است که همزمان آینده‌ای بهتری را نیز به جوانان نوید می‌دهد.

مطالب مرتبط