Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نخست وزیر استرالیا جوکوویچ را تهدید کرد؛ «معافیت پزشکی توجیه نشود، باید با اولین هواپیما برگردد»

نواک جوکوویچ در مسابقات جایزه بزرگ استرالیا
نواک جوکوویچ در مسابقات جایزه بزرگ استرالیا Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت که اگر مرد شماره تنیس جهان نتواند «معافیت پزشکی» خود را توجیه کند، نمی‌تواند در رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا شرکت کرده و باید با اولین هواپیما از این کشور خارج شود.

آگهی

با وجود اینکه حضور مرد شماره یک تنیس جهان برای شرکت در رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا تایید شده اما به نظر می‌رسد که همچنان حضور وی در این رقابت‌ها با اما و اگر مواجه باشد.

روز گذشته نواک جوکوویچ اعلام کرد که پس از تایید «معافیت پزشکی» در توجیه عدم دریافت واکسن کووید-۱۹، در رقابت‌های تنیس اوپن استرالیا به میزبانی ملبورن شرکت خواهد کرد. با این حال در ۲۴ ساعت گذشته واکنش‌ها به این «معافیت پزشکی» در حدی بوده که به نظر می‌رسد تنیس باز صرب در روزهای آینده با مشکل روبرو شود.

استرالیا یکی از شدیدترین و سخت‌گیرانه‌ترین تدابیر مبارزه با کووید-۱۹ را در دو سال گذشته اتخاذ کرد و بسیاری از استرالیایی‌ها ماه‌ها در قرنطینه ماندند و برخی دیگر که در خارج زندگی می کردند نزدیک به دو سال موفق نشدند به خانواده‌های خود در استرالیا سربه زنند.

بی دلیل نیست که افکار عمومی نسبت به «معافیت پزشکی» یک ستاره ورزشی و قهرمان تنیس برآشفته شده‌ است.

خشم افکار عمومی استرالیا پس از اعلام دریافت معافیت پزشکی نواک جووکوویچ به حدی بود که نخست وزیر استرالیا را به واکنش واداشت.

اسکات موریسون روز چهارشنبه تنیس باز صرب را تهدید کرد که «اگر این معافیت پزشکی موجه نباشد، وی را با اولین هواپیما باز خواهد گرداند.»

او در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما منتظر ارائه مستندات نوواک جوکوویچ هستیم. وی موظف است درباره این معافیت پزشکی به ما مدارکی ارائه می دهد. اگر این مدارک کافی نباشد، با او متفاوت از دیگران رفتار نمی‌شود و با اولین هواپیما به خانه بازمی‌گردد. هیچ قانون خاصی برای نواک جوکوویچ وجود نخواهد داشت.»

کریگ تایلی، مدیر اولین گرند اسلم آزاد استرالیا نیز با لحنی آرام تر روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «مطمئناً اگر نواک شرایط درخواست و دریافت معافیت پزشکی را توضیح دهد مفید خواهد بود. من او را تشویق می کنم که در این مورد با جامعه صحبت کند. ما در دو سال گذشته دوران بسیار سختی را گذرانده‌ایم.»

نواک جوکوویچ، فاتح ۲۰ گراند اسلم، از جمله ۹ قهرمانی در اوپن استرالیا، در ماه های گذشته هیچ مدرکی بنی بر دریافت واکسن کووید-۱۹ نشان نداده است. او در ماه آوریل سال گذشته با اجباری شدن واکسیناسیون تنیس بازان حرفه‌ای مخالفت کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیش از ۱۸۲ هزار گواهی واکسن جعلی در فرانسه کشف شد

«نه به فاشیسم واکسن»؛ شعار اتریشی‌ها علیه محدودیت‌های جدید دولت

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی