Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایران از پرتاب «موفقیت‌آمیز» ماهواره سیمرغ به فضا خبر داد

ارسال ماهواره سیمرغ ایران به فضا
ارسال ماهواره سیمرغ ایران به فضا Copyright خبرگزاری فارس
Copyright خبرگزاری فارس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی فضایی وزارت دفاع ایران اعلام کرده که ماهواره سیمرغ با موفقیت به فضا ارسال شده است.

آگهی

رسانه‌های ایران از پرتاب موفقیت آمیز یک ماهواره به فضا از سوی وزارت دفاع خبر داده‌اند.

روز پنجشنبه ۹ دی، احمد حسینی، سخنگوی فضایی وزارت دفاع نیروهای مسلح با بیان این مطلب تاکید کرد که «ایران پس از دستیابی به توانمندی بومی فضایی و ایجاد قابلیت پرتاب ماهواره‌های کوچک، طراحی و توسعه پایگاه فضایی امام خمینی و ماهواره سیمرغ را در دستور کار خود قرار داده است.»

این مقام وزارت دفاع ایران همچنین در خصوص جزئيات عملیات ارسال این ماهواره به رسانه‌های داخلی گفت: «در این ماموریت تحقیقاتی فضایی، برای نخستین بار ۳ محموله تحقیقاتی به صورت همزمان به ارتفاع ۴۷۰ کیلومتری و با سرعت ۷۳۵۰ متر بر ثانیه پرتاب و محقق گردید.» این سخنگوی وزارت دفاع ایران همچنین مدعی شده پرتاب ماهواره سیمرغ به درستی انجام و در نهایت اهداف تحقیقاتی مدنظر از این پرتاب محقق شده است.

البته هنوز مشخص نیست محموله‌های این ماهواره به درستی در مدار مورد نظر قرار گرفته‌اند یا خیر. برخی از خبرنگاران نزدیک به نیروهای مسلح ایران در حساب‌های توییتری خود تایید کرده‌اند که تنها پرتاب این ماهواره با موفقیت همراه بوده و در دیگر بخش‌های این عملیات، همچنان از دستیابی به اهداف مورد نظر خود ناکام مانده است.

این نخستین بار نیست که مقام‌های ایران از ارسال یک ماهواره به فضا خبر می‌دهند. پیشتر هم تلاش‌های مختلفی در این خصوص صورت گرفته بود که در برخی از موارد مشکلات زیرساختی و فنی باعث شده بود، ماهواره مورد نظر، حتی به مرحله پرتاب نیز نرسد.

در سالهای اخیر مقام‌های ایران همزمان با توسعه برنامه هسته‌ای، تلاش‌های خود را برای گسترش برنامه فضایی خود را نیز افزایش داده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیمرغ ایران ۲۵۰ متر بر ثانیه کم آورد؛ تهران به انتقادات فرانسه، آلمان و آمریکا پاسخ داد

ایران بدنبال محکومیت تروئیکای اروپایی: سیمرغ همزمان سه ماهواره را وارد مدار کرد

ایران ماهواره تحقیقاتی ثریا را «با موفقیت» به فضا پرتاب کرد