Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شهروند دو تابعیتی در فرانسه به ظن تحویل مواد سلاح شیمیایی به سوریه بازداشت شد

بازداشت یک فرد متهم به تحویل قطعات سلاح شیمیایی به سوریه در فرانسه
بازداشت یک فرد متهم به تحویل قطعات سلاح شیمیایی به سوریه در فرانسه Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این متهم اولین فردی است که به اتهام حمایت از ارتش سوریه در جریان جنگ داخلی این کشور در فرانسه تحت پیگرد قضایی قرار می‌گیرد.

آگهی

رئیس یک شرکت ناوبری به ظن تحویل قطعاتی به ارتش سوریه که از آن می‌توان برای تولید سلاح شیمیایی استفاده کرد در فرانسه بازداشت شد.

این فرد فرانسوی-سوری که متولد سال ۱۹۶۲ است تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است. او که برای گذراندن تعطیلات پایان سال میلادی به فرانسه سفر کرده بود، در جنوب این کشور دستگیر شد.

وی به «تبانی در راستای ارتکاب جنایت علیه بشریت»، «همدستی در جنایت علیه بشریت» و «همدستی در جنایت جنگی» متهم شده است. «زدودن ردپای منشاء جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت» از دیگر اتهام‌های این فرد بازداشت شده است.

این متهم اولین فردی است که به اتهام حمایت از ارتش سوریه در جریان جنگ داخلی این کشور در فرانسه تحت پیگرد قضایی قرار می‌گیرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یک منبع قضایی به خبرگزاری فرانسه گفت که فرد دستگیرشده به دلیل اقداماتی که از ماه مارس سال ۲۰۱۱ همزمان با آغاز جنگ سوریه انجام شده و تا ژانویه ۲۰۱۸ یا ژوئن ۲۰۱۹ ادامه داشته مورد تعقیب قرار گرفته است.

متهم این پرونده مظنون به تهیه مواد و قطعاتی برای ارتش سوریه است که مستقیما برای «نظارت» بر مردم این کشور و «سرکوب» آنها مورد استفاده قرار گرفت. این در حالی است که تحویل این مواد و قطعات به سوریه به دلیل تحریم‌های بین‌المللی وضع شده علیه این کشور ممنوع بود.

فرانسه تحقیق درباره این فرد فرانسوی-سوری را به دنبال قرار گرفتن نامش در فهرست سیاه وزارت خزانه‌داری آمریکا در سال ۲۰۱۶ آغاز کرد. فرد متهم که نامش فاش نشده به همراه شرکت ناوبری‌اش از سوی ایالات متحده تحریم شده است.

دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه همواره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در جریان جنگ داخلی این کشور را انکار کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامه سرگشاده پزشک فرانسوی به ماکرون: حواستان به «بحران بشردوستانه» در سوریه هست؟

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد

المپیک ۲۰۲۴ پاریس؛ پیش‌بینی‌ها چه می‌‌گویند و کدام رکوردها شکسته می‌شوند؟