رونمایی از اپلیکیشن «سرزمین امید»؛ غول چینی وارد متاورس شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
روبن لی، مدیرعامل بایدو(موتور جستجوی چینی)
روبن لی، مدیرعامل بایدو(موتور جستجوی چینی)   -   کپی رایت  AP Photo

شرکت بایدو(Baidu)، غول فناوری چینی با رونمایی از یک اپلیکیشن واقعیت مجازی نخستین گام خود را برای ورود به صنعت متاورس و ایفای نقش در فرا جهان برداشت.

این شرکت که به دلیل ارائه موتور جستجوی چینی به گوگل چینی شهرت یافته روز دوشنبه نسخه اولیه اپلیکیشن شی‌رانگ(XiRang) به معنای «سرزمین امید» را ارائه کرد که از طریق گوشی‌های هوشمند تلفن همراه، رایانه و یا عینک‌های واقعیت مجازی قابل دسترسی است.

شی‌رانگ به کاربران این امکان را می‌دهد که یک شخصیت دیجیتالی برای خود بسازند و با سایر کاربران در دنیای سه بعدی که می‌تواند یک شهر خیالی و مجازی باشد، تعامل داشته باشند.

این اپلیکیشن که قرار است ۱۰۰ هزار چینی را مشترک خود کند، به آنها این امکان را می‌دهد که در فعالیت‌هایی مانند بازدید از نمایشگاه‌های مجازی یا تمرین غواصی در یک استخر شنای دیجیتال شرکت کنند.

بر پایه اعلام شرکت بایدو، این بستر اینترنتی برخط(آنلاین) که فقط در چین فعال خواهد بود هنوز در مراحل اولیه ساخت خود قرار دارد و نسخه نهایی آن احتمال دارد ظرف ۶ سال آینده ارائه شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همزمان با آغاز فعالیت غول‌های فناوری آمریکایی از جمله فیسبوک و مایکروسافت، رقبای چینی آن از جمله بایدو و بایت‌دنس که مالک تیک‌تاک به شمار می‌رود هم سرمایه‌گذاری در دنیای مجازی جدید را آغاز کرده‌اند؛ دنیایی که به عنوان مرحله بعدی تکامل اینترنت از بخش‌های مجازی بی‌پایان و به هم پیوسته تشکیل می‌شود که در آن افراد می‌توانند با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی، عینک‌های واقعیت افزوده، برنامه‌های گوشی‌های هوشمند و یا سایر ابزارهای مشابه، یکدیگر را ملاقات کنند، با هم درس بخوانند و کار و بازی کنند.