Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فوران آتشفشان جزایر قناری پس از سه ماه پایان یافت

کوه آتشفشان جزیره لا پالما
کوه آتشفشان جزیره لا پالما Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات اسپانیایی روز شنبه ۲۵ دسامبر (۴ دی) اعلام کردند که فوران آتشفشان در جزیره لاپالما که صدها خانه و زمین کشاورزی را ویران کرد، پس از سه ماه پایان یافته است.

آگهی

مقامات اسپانیایی روز شنبه ۲۵ دسامبر (۴ دی) اعلام کردند که فوران آتشفشان در جزیره لاپالما که صدها خانه و زمین کشاورزی را ویران کرد، پس از سه ماه پایان یافته است.

این بیانیه به دنبال ده روز وضعیت آرام آتشفشان کومبره ویه‌خا در جزیره لا پالما که بخشی از جزایر قناری است اعلام شد. با این حال مقامات جزایر قناری اسپانیا تاکید کردند که وضعیت اضطراری در لا پالما به دلیل آسیب گسترده ناشی از فوران پایان نیافته است.

هیچ جراحت یا مورد فوتی مستقیما در ارتباط با این فوران که در ۱۹ دسامبر آغاز شد گزارش نشده است اما این فوران باعث تخریب ۱۳۴۵ واحد خانه که اغلب در ضلع غربی لاپالما قرار داشتند شد. از سوی دیگر به مدارس، کلیساها، مراکز بهداشتی و زیرساخت‌های کشاورزی نیز آسیب وارد شد.

این فوران با زلزله‌های مکرر همراه بود و در واقع نخستین فوران این آتشفشان از سال ۱۹۷۱ و طولانی‌ترین آن در این جزیره با جمعیت حدود ۸۳ هزار نفر بوده است.

به گفته مقامات محلی، خسارات ناشی از فوران این آتشفشان می‌تواند به رقمی فراتر از ۹۰۰ میلیون یورو برسد.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا که چندین بار در طول فوران از لاپالمان بازدید کرد گفت که دولت پس از فاجعه به بازسازی این جزیره کمک می‌کند. وی امروز، پایان فوران را «بهترین هدیه کریسمس» توصیف کرد.

او ماه گذشته در جریان بازدید از این جزیره گفت: «زمانی که جریان گدازه‌ها متوقف شود، همه نهادهای عمومی به کار خود برای تعمیر، بازسازی و راه‌اندازی مجدد لاپالما برای آینده‌ای بهتر ادامه خواهند داد.»

کشاورزی و گردشگری صنایع اصلی جزایر قناری هستند که به‌دلیل آب و هوای معتدل، مقصدی محبوب برای بسیاری از مسافران اروپایی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتشفشان کامبره ویه‌خا در اسپانیا همچنان فوران می‌کند

تصاویری بدیع از ایسلند، سرزمین شگفتی‌های زمین و آتشفشان‌های فعال

جلوه‌گری طبیعت با فوران آتشفشان در جنوب غربی ایسلند