Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دست‌کم ۲۷ پناهجو در آب‌های دریای اژه غرق شدند

Migration Europe
Migration Europe Copyright JOHAN NILSSON/AFP
Copyright JOHAN NILSSON/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تخمین می‌زند که بین ژانویه تا نوامبر سال جاری میلادی بیش از ۲۵۰۰ نفر در دریا در تلاش برای رسیدن به اروپا کشته یا ناپدید شده باشند.

آگهی

در حالی که در دو روز گذشته بسیاری از مردم جهان مشغول خرید هدیه بودند و خود را آماده برگزاری میهمانی‌های کریسمس می‌کردند، دست‌کم ۲۷ مهاجر در دو حادثه مجزا در دریای اژه و در تلاش برای رسیدن به اروپا غرق شدند.

بنا بر گزارش گارد ساحلی یونان، اولین حادثه روز پنج‌شنبه در جنوب یونان روی داده و در جریان آن قایقی با صدها سرنشین مهاجر عرق شده است. با تلاش گارد ساحلی این کشور حدود ۹۰ نفر از جمله ۵۲ مرد، ۱۱ زن و ۲۷ کودک نجات یافتند اما ۱۱ نفر در امواج اژه غرق شده‌اند.

تنها چند ساعت پس از این حادثه، قایق دومی این‌بار با ۸۰ سرنشین در نزدیکی جزیره پاروس غرق شد و ۱۶ نفر دیگر شامل ۱۲ مرد، سه زن و یک کودک جان خود را از دست دادند. گارد ساحلی یونان در جریان عملیات نجات سرنشینان این قایق نیز توانست ۶۳ نفر را نجات دهد.

این سومین حادثه غرق شدن مهاجران از چهارشنبه به اینسو بود.

در روز چهارشنبه نیز قایقی بادی حامل مهاجران عمدتاً عراقی، سوری و مصری در نزدیکی جزیره فولگاندروس در جنوب یونان واژگون شد که در جریان آن حادثه نیز دست‌کم سه نفر غرق شدند و ده‌ها تن دیگر همچنان مفقود هستند. سیزده سرنشین این قایق نیز به کمک گارد ساحلی یونان نجات یافتند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تخمین می‌زند که بین ژانویه تا نوامبر سال جاری میلادی بیش از ۲۵۰۰ نفر در دریا در تلاش برای رسیدن به اروپا کشته یا ناپدید شده باشند.

بر اساس گزارش این کمیسیون تقریباً یک میلیون نفر، عمدتاً پناهندگان سوری، در سال ۲۰۱۵ میلادی با سفر به جزایر یونان از مسیر ترکیه، وارد اتحادیه اروپا شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یازده مهاجر در تلاش برای رسیدن به اروپا در سواحل الجزایر جان باختند

دوازده مهاجر در مرز ترکیه با یونان یخ زدند

خیز اروپا برای بازنگری در پذیرش مهاجر؛ سیستم دیپورت پناهجویان راه‌اندازی می‌شود