Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ضرب‌الاجل پکن به اینفلوئنسرهای فضای مجازی برای پرداخت مالیات معوقه

هوانگ وی، اینفلوئنسر چینی مشهور به «ویا» در یک برنامه آنلاین در سال ۲۰۲۰
هوانگ وی، اینفلوئنسر چینی مشهور به «ویا» در یک برنامه آنلاین در سال ۲۰۲۰ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هوانگ وی که از او بعنوان «ملکه پخش زنده در شبکه های اجتماعی» یاد می شود به تازگی به خاطر فرار مالیاتی به پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار جریمه محکوم و حساب کاربری او با بیش از ۱۱۰ میلیون دنبال کننده مسدود شد.

آگهی

اداره مالیات چین به اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی ۱۰ روز فرصت داد تا مالیاتهای معوقه خود را بپردازند. این اقدام بخشی از برنامه دولت پکن برای سخت تر کردن راه های فرار مالیاتی و محدود کردن درآمد زایی افراد مشهور موسوم به «سلبریتی» هاست.

ضرب الاجل مسئولان چین به بدهکاران مشهور مالیاتی در حالی مطرح می شود که پیش تر نیز جریمه های سنگین مالیاتهای معوقه برخی از سلبریتی ها خبرساز شده بود. به عنوان مثال هوانگ وی که از او بعنوان «ملکه پخش زنده در شبکه های اجتماعی» یاد می شود به تازگی به خاطر فرار مالیاتی به پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار جریمه محکوم و حساب کاربری او با بیش از ۱۱۰ میلیون دنبال کننده مسدود شد.

این هنرپیشه معروف که با نام «ویا» هم شناخته می شود سعی کرده بود با اظهارنامه های دروغین و فریب ماموران مالیاتی، بخشی از درآمد خود را پنهان کند. وی پس از دریافت حکم محکومیت خود با اظهار پشیمانی از هواداران خود عذرخواهی کرد. او درحساب کاربری خود با قبول تصمیم اداره مالیات چین نوشت که مبلغ جریمه را ظرف مهلت تعیین شده پرداخت خواهد کرد.

«ویا» را باید یکی از چهره های شاخص «خرید و فروش آنلاین» در چین دانست. خریدهای آنلاین او روزانه از سوی میلیون ها کاربر چینی بویژه نسل جوان دنبال می شود. آنها با کنجکاوی «کورکورانه» علایق «ستاره محبوب» خود را در انتخاب مارک کالای مورد نیازشان اعمال می کنند.

ژنگ شوانگ بازیگر معروف چینی هم در ماه اوت به پرداخت ۴۶ میلیون دلار جریمه به خاطر مالیاتهای معوقه خود محکوم شده بود. خبرگزاری دولتی چین در تابستان گذشته طی گزارشی از دستمزد نجومی این هنرپیشه ۳۰ ساله ادعا کرده بود او تنها برای ایفای نقش در یک سریال چینی روزی ۳۲۰ هزار دلار حقوق گرفته است.

فن بینگ بینگ بازیگر مشهور چینی نیز در سال ۲۰۱۸ به فرار از پرداخت مالیات محکوم شده بود. این هنرپیشه معروف با سابقه بازی در فیلمهای «مرد آهنین» و «مردان ایکس» تا قبل از پرونده رسوائی مالیاتی خود یکی از پردرآمدترین هنرپیشه های چین بود.

بخش دولتی ناظر بر عملکرد رادیو تلویزیون و تولید فیلم و سریال در چین اعلام کرده که نسبت به فرار مالیاتی هنرپیشه ها بویژه هنرمندانی که از درآمدهای نجومی برخوردارند جدیت و حساسیت زیادی دارد و هیچگونه انعطافی از خود نشان نخواهد داد.

سختگیری‌های اخیرمالیاتی همزمان با برنامه «شکوفائی مشترک» ژی جین پینگ، رئیس جمهور چین اعمال می شود که در نظر دارد شکاف طبقاتی و فاصله هنگفت درآمدها در این کشور را تاحدودی کاهش دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدیر صندوق بین‌المللی پول: کشورها برای سختگیری‌ مالیاتی عجله نکنند

افشاء رابطه حکومت عربستان با اینفلوئنسرهای اینستاگرام دردسرساز شد

مبلغان بازی‌های ویدئویی و اینترنتی؛ رقیبان اینفلوئنسرهای اینستاگرامی