حاکم دبی به پرداخت بیش از ۷۰۰ میلیون دلار به همسر سابقش محکوم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شاهزاده هیا، همسر سابق حاکم دبی
شاهزاده هیا، همسر سابق حاکم دبی   -  Copyright  AP Photo

دادگاهی در بریتانیا شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، حاکم دبی را به پرداخت ۷۰۰ میلیون دلار به همسر سابقش محکوم کرد.

بر این اساس شاهزاده هیا، فرزند پادشاه ملک حسین، پادشاه پیشین اردن بیش از ۳۳۰ میلیون دلار از همسر سابقش دریافت خواهد کرد.

حاکم دبی همچنین ملزم شد تا تضمینی بانکی مبلغ معادل ۴۰۰ میلیون دلار برای پوشش هزینه دو فرزندش ارائه دهد. با این وجود این مبلغ می‌تواند با توجه به هزینه‌‌های دیگر از جمله هزینه تعطیلات و نگهداری حیوانات خانگی تغییر کند. 

محمد بن رشید آل مکتوم و شاهزاده هیا دو فرزند ۱۴ و ۹ ساله دارند.

در رای دادگاه همچنین آمده است که شاهزاده هیا «پیش از ورود به بریتانیا و پس از آن» مورد آزاد و اذیت و تحقیر حاکم دبی قرار گرفته است. 

شاهزاده هیا در سال ۲۰۱۹ از امارات خارج شد و به بریتانیا رفت. وی که ششمین همسر حاکم دبی است همان سال دادخواستی را برای حضانت فرزندانش به دادگاه بریتانیا ارائه داد.

پس از این خروج مقامات بریتانیایی افشا کردند که حاکم دبی با نصب بدافزاری بر روی تلفن همراه همسر از وی جاسوسی می کرده است اما در مقابل شیخ محمد ال مکتوم این اتهام را رد کرد. 

شاهزاده هیا ۴۷ ساله سابقه شرکت در مسابقات سوارکاری المپیک ۲۰۰۰ سیدنی را در کارنامه دارد و دانش آموخته دانشگاه آکسفورد است. علاقه وی به سوارکاری و آشنایی او با بریتانیا باعث شده تا شاهزاده هیا روابط نزدیکی با الیزابت دوم، ملکه این کشور داشته باشد.