«یوسی کوهن، رئیس سابق موساد اسرار دولتی را با معشوقه و همسرش در میان می گذاشته است»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
یوسی کوهن
یوسی کوهن   -  Copyright  AP

به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل یوسی کوهن، رئیس سابق موساد از سال ۲۰۱۸ میلادی با یک مهماندار وارد رابطه عاشقانه شده و اسرار محرمانه دولتی را برای او و همسرش تعریف کرده است.

یوسی کوهن از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۲۱ ریاست موساد را بر عهده داشت.

بخش‌هایی از برنامه تحقیقی «هاماکور» شامگاه یکشنبه از شبکه تلویزیونی ۱۳ اسرائیل پخش شد. براساس گفته‌های افراد مرتبط با آقای کوهن، او از اواخر سال ۲۰۱۸ با یک مهماندار هواپیما وارد رابطه خصوصی می‌شود. پس از آن با گای شکیر، همسر همین خانم که یک بازرگان سرشناس است هم دیدار می‌کند.

آقای شکیر می‌گوید: «او چیز‌های بسیاری را برای ما تعریف می‌کرد. از جمله مسائلی درباره کارکرد موساد. » همین فرد یوسی کوهن را یک آدم حراف و پرچانه توصیف می‌کند.

آقای شکیر همچنین می‌گوید «او بلافاصله شروع به تعریف کردن چیز‌های مختلف کرد. از جمله درباره پزشک یکی از رهبران مشهور عرب حرف زد.» همین فرد می‌گوید یوسی کوهن «برایم تعریف کرد چگونه در همان ده روز اول کارش ۶ نفر را به خاطر آنکه به اندازه کافی به سیستم وفادار نبودند، اخراج کرده است. »

قرار است نسخه کامل این گزارش روز سه شنبه از تلویزیون پخش شود.

یوسی کوهن پس از انتشار این ماجرا اعلام کرد هیچگاه هیچ اطلاعات محرمانه‌ای را افشا نکرده است.

سازمان امنیت خارجی اسرائیل، موساد، واکنشی به این گزارش نشان نداده و معلوم نیست در صورت اثبات احتمالی این ادعا‌ها، مسئولیتی متوجه آقای کوهن خواهد بود یا نه.