Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بلیط با طعم ماریجوانا؛ راه حل متروی آلمان برای کاهش «استرس» مسافران

بلیط متروی خوراکی که به روغن شاهدانه آغشته است. این بلیط در سرویس حمل و نقل عمومی برلین آلمان به مدت یک هفته به منظور کاهش استرس ناشی از کریسمس و کووید به مسافران ارائه می شود
بلیط متروی خوراکی که به روغن شاهدانه آغشته است. این بلیط در سرویس حمل و نقل عمومی برلین آلمان به مدت یک هفته به منظور کاهش استرس ناشی از کریسمس و کووید به مسافران ارائه می شود Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این بلیط ۲۴ ساعت اعتبار دارد و درآن تنها از سه قطره روغن شاهدانه استفاده شده و بعد از انقضای تاریخ بلیط می توان آن را مصرف کرد. به گفته بی وی جی بر خلاف «گل های گیاه شاهدانه» که حاوی موارد روانگردان هستند این بلیطها کاملا «بی ضرر برای سلامتی» و کاملا« قانونی» هستند.

آگهی

شرکت حمل و نقل عمومی برلین (BVG) راهی برای کنترل استرس خرید کریسمس و کووید برای مسافران پایتخت آلمان پیدا کرده است.

به همین منظور متروی برلین بلیط های خوردنی آغشته به روغن شاهدانه را در اختیار مسافرانش می گذارد. این شرکت حمل و نقل آلمانی اعلام کرد که به مدت ۵ روز بلیط اتوبوس و مترو و تراموا که از نوعی کاغذ خوردنی است و به روغن شاهدانه آغشته است به متقاضیان فروخته می شود. به گفته بی وی جی قیمت این بلیط ۸.۸۰ یورو می باشد و هدف از فروش آن کاهش استرس و تمدد اعصاب مسافران است.

این شرکت در ویدئوی تبلیغاتی خود می گوید : «تجربه کریسمسی آرام با ما. برای اطمینان از کسب آرامش بیشتر شرکت حمل و نقل بی وی جی برای شما راهی یافته است... چیزهای خوب واقعی. پس ازاین می توانید استرس کریسمس و بلیط خود را به سادگی ببلعید».

این شرکت در ادامه توضیح می دهد که این بلیط خاص تنها تا جمعه ۱۷ دسامبر قابل دسترسی است و تنها برای مهار «استرس کریسمس» طراحی شده است.

این بلیط ۲۴ ساعت اعتبار دارد و در آن فقط از سه قطره روغن شاهدانه استفاده شده و بعد از انقضای تاریخ بلیط می توان آن را مصرف کرد. به گفته بی وی جی بر خلاف «گل های گیاه شاهدانه» که حاوی مواد روانگردان هستند این بلیط ها کاملا «بی ضرر برای سلامتی» و کاملا« قانونی» هستند.

در بیانیه این شرکت آلمانی آمده که روغن شاهدانه بمانند روغن زیتون یا آفتابگردان است بنابراین برای زنان باردار و کودکان نیز عاری از خطر است. گفته می شود روغن شاهدانه اثری آرامبخش دارد.

کاربران شبکه های اجتماعی نیز واکنشهای جالبی به ویدئوی شرکت حمل و نقل بی وی جی داشتند. یکی از کاربران می گوید: «از این به بعد با بی وی جی هم می شود پرواز کرد.»

شرکت آلمانی (BVG) گفته است که این تبلیغ نشان دهنده موضع این شرکت درباره بحث قانونی شدن کانابیس در آلمان نیست بلکه مخالف استعمال هرگونه مواد مخدر چه قانونی و چه غیرقانونی است. با این حال موافق رویکردی بازتر نسبت به مواد بی ضرر است.

بی وی جی بواسطه ترفندهای بازاریابی عجیب و خاصش شناخته شده است. بطور مثال در سال ۲۰۱۸ این شرکت یک جفت کفش آدیداس را به بازار معرفی کرد که این امکان را داشت که بتوان بعنوان بلیط متروی سالیانه از آن استفاده کرد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در واشنگتن واکسن کرونا بزنید، ماریجوانای رایگان بگیرید

کدامیک برای مغز شما خطرناک‌تر است؟ الکل یا ماریجوانا؟

آلمان مصرف ماری‌جوانا را قانونی اعلام کرد