Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تجربهٔ یک عکاس و یک خبرنگار ورزشی از گشت‌وگذار در توکیو هنگام المپیک

My Tokyo
My Tokyo Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Damon Embling
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«در توکیو انگار از دریچهٔ شهرفرنگ به زندگی واقعی نگاه می‌کنی»

آگهی

در برنامه «توکیوی من» یک عکاس ورزشی اهل آمریکا و یک خبرنگار ورزشی اهل فرانسه خاطرات خود از گشت‌وگذار در توکیو در زمان المپیک ۲۰۲۰ بازگو می‌کنند.

بزرگترین رویداد

پاتریک اسمیت، عکاس رسمی «گتی ایمیج» و اهل آمریکا حضور در توکیو را «هیجان‌انگیز» می‌داند. او که پیشتر هم به ژاپن سفر کرده عاشق این کشور شده است.

او حین یادآوری عکس‌های فوق‌العاده‌ای که از ورزشکاران در استادیوم ملی توکیو گرفته می‌گوید برای عکاس ورزشی هیچ رویدادی بزرگتر از المپیک نیست. پاتریک می‌افزاید:‌ «حضور در بازیهای ۲۰۲۰ توکیو، در استادیوم ملی، و عکاسی از قهرمانان، ضربان قلب شما و قهرمانان را بالا می‌برد.»

یورونیوز
پاتریک اسمیتیورونیوز

توکویو؛ تماشای شهرفرنگ

‍توکیو برای پاتریک شهری افسون‌کننده است. او می‌گوید:«هرشب که از ورزشگاه بیرون می‌آیی و از پنجره بیرون را تماشا می‌کنی، برج توکیو را می‌بینی، که شبیه برج ایفل است، شبیه مجسمه آزادی در نیویورک»

و می‌افزاید: «در توکیو انگار از دریچهٔ شهرفرنگ به زندگی واقعی نگاه می‌کنی، از کنار معابد می‌گذری و می‌توانی در یک دقیقه از قطار پیاده شوی و سری به یک معبد بزنی، و چند قدم بعد جای دیگری از شهر باشی.

«جایی که قلبم در آن به شادی می‌تپد»

او در بازگشت به آمریکا خاطراتش را با خانواده خود در میان گذاشته و به بچه‌هایش می‌گوید در توکیو امنیت کامل دارند، جایی که هرکس که باشند آنها را با آغوش باز می‌پذیرد و غذاهایش هم عالی است. او می‌گوید امیدوار است هرچه زودتر به این شهر برگردد، حال چه برای عکاسی حرفه‌ای باشد، چه برای تفریح، چراکه به قول خودش این شهر «جایی است که قلب من آنجا به شادی می‌تپد.»

یورونیوز
پاتریک اسمیت در المپیک توکیویورونیوز

خوشحال از دیدن ما

برای اولویه پرون، گزارشگر ورشی ارشد رادیو بین‌المللی فرانسه در پاریس، المپیک توکیو بهانهٔ اولین حضور او در این شهر بوده است. او که پیشتر از دو المپیک دیگر را گزارش تهیه کرده این تجربه را منحصربه‌فرد می‌شمارد و می‌گوید: «ژاپنی‌ها آشکارا از دیدن ما خوشحال بودند.»

معابد ورزش

برای او دو ورزشگاه خاص، حکم معابد ورزش ژاپن را پیدا کرده‌اند. یکی از آنها بودوکان است.

او می‌گوید: «اگر به ژاپن سفر می‌کنید حتما جودو را دوست دارید که در این کشور سلطان ورزش‌هاست. معماری خاص بودوکان آدمی را به شگفتی وا می‌دارد.»

برای اولیویه دومین مکان مهم ورزشی جایی است که او آن را معبد سومو یا کشتی ژاپنی می‌داند، یعنی بنای کوکوجیکان. او می‌افزاید:‌ «اینجا جایی‌ بوده که مسابقات بوکس المپیک در آن برگزار شده و من می‌توانستم به‌روشنی تصور کنم که مسابقات سوموی اینجا چه حال‌وهوایی دارد.»\

یورونیوز
اولیویه پرون،‌ خبرنگار ورزشی خبرگزاری بین‌المللی فرانسهیورونیوز

همسایهٔ نامدار توکیو

اولویه توانسته در فواصل کارش در پیرامون شهر هم گشت‌وگذاری داشته باشد. او می گوید که در آخرین روز اقاتش از شیبویا دیدار کرده که همسایه نامدار توکیوست.

این شهر به‌خاطر پیاده‌روهای متقاطع و شلوغش و همچنین برج زیبای وسطش، که تماشاگاه سقفی‌اش منظرهٔ ۳۶۰ درجه‌ٔ توکیو را دارد، معروف است.

میراث المپیک ۲۰۲۰

اولیویه در پاسخ به این‌که چه چیزی از المپیک ۲۰۲۰ در یادها می‌ماند می‌گوید که همه چیز بسیار خوب برنامه‌ریزی شده بود. او می‌گوید: «میراث بازی‌های توکیو همین است.»

و در انتها می‌افزاید: «نشان دادند که در زمان همه‌گیری هم می‌شود بازی‌های المپیک را برگزار کرد. شاید اگر شهر دیگری بود این کار را نمی‌کرد اما توکیو این کار را کرد.»

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

به‌سوی وهران؛ شهری که آمادهٔ بازیهای مدیترانه می‌شود

احتمال لغو سفر تیم ملی کشتی ایران به آمریکا