جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۲؛ «قهرمان» اثر اصغر فرهادی نامزد بهترین فیلم خارجی شد

اصغر فرهادی
اصغر فرهادی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سریال «بازی مرکب» (اسکوئید گیم) محصول نتفلیکس که با استقبال زیادی در سطح جهان روبرو شد یکی از پنج نامزد جایزه بهترین سریال درام است.

آگهی

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود روز دوشنبه نامزدهای جوایز گلدن گلوب را اعلام کرد.

نامزدهای دریافت هفتاد و نهمین دوره از جوایز گلدن گلوب از سوی اسنوپ داگ، خواننده سبک رپ معرفی شدند. فیلم‌های «قدرت سگ» به کارگردانی جین کمپیون و «بلفاست» ساخته کنت برانا بیشترین تعداد نامزدی را در رشته‌های مختلف کسب کردند. این دو فیلم هر کدام در مجموع در هفت رشته نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شدند.

فیلم «قهرمان» اثر اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی نیز یکی از پنج فیلمی است که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی در مراسم گلدن گلوب شده است. فیلم‌های «ماشین من را بران» از ژاپن، «کوپه شماره ۶» از فنلاند، «دست خدا» از ایتالیا و «مادران موازی» از اسپانیا رقبای فیلم جدید اصغر فرهادی خواهند بود.

این در حالی است که امسال بسیاری از شرکای رسانه‌ای جوایز گلدن گلوب در اعتراض به عدم توجه به تنوع نژادی و فرهنگی تصمیم گرفته‌اند تا از مراسم اهدای این جوایز کناره‌گیری کنند. به این ترتیب شبکه «ان بی سی» که تاکنون مراسم اهدای این جوایز را پخش می‌کرد امسال مراسم روز ششم ژانویه (۱۶ دی) را پخش نخواهد کرد.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود ماه اکتبر (مهر/آبان) اعلام کرده بود که «متنوع‌ترین» گروه از اعضای جدید به عضویت این انجمن درآمده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

«وراثت»، سریالی که از شبکه «اچ بی او» پخش می‌شود در میان سریال‌های تلویزیونی بیشترین نامزدی را برای جوایز گلدن گلوب کسب کرد. این سریال درام در مجموع نامزد دریافت پنج جایزه شد. سریال‌های «تد لاسو» و «برنامه صبحگاهی» با نامزدی برای چهار جایزه پس از «وراثت» بیشترین نامزدی را در رشته‌های مرتبط با رسیال‌های تلویزیونی به دست آوردند.

سریال «بازی مرکب» (اسکوئید گیم) محصول نتفلیکس که با استقبال زیادی در سطح جهان روبرو شد یکی از پنج نامزد جایزه بهترین سریال درام است.

فیلم درام عاشقانه و موزیکال «داستان وست ساید» اثر استیون اسپیلبرگ یکی از پنج نامزد جایزه بهترین فیلم موزیکال و کمدی است. این فیلم پس از اثر مشهور رابرت وایز به همین نام دومین اقتباس بلند از نمایشنامه موزیکال «داستان وست ساید» است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم اعطای جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۲ زیر سایۀ کرونا برگزار شد

اوپنهایمر در شبی تلخ برای باربی در صدر گلدن گلوب قرار گرفت

اصغر فرهادی از اتهامات سرقت ادبی تبرئه شد