Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان جهانی بهداشت: کودکان بیش‌ از دیگر گروه‌های سنی در معرض موج جدید کووید۱۹هستند

کودکان و کرونا در مدارس مکزیک
کودکان و کرونا در مدارس مکزیک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت از «افزایش تست‌های کرونا در مدارس و توجه ویژه به واکسیناسیون دانش‌آموزان» به عنوان دو راه‌کار موثر برای جلوگیری از تعطیلی بیشتر کلاس‌ها و بازگشت مجدد رویه آموزش از دور، نام برده است.

آگهی

در پی شیوع موج جدید همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در اروپا، سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه خواستار محافظت بیشتر از کودکان شد که این بار بیشتر از دیگر گروه‌های سنی در معرض ابتلا به این بیماری قرار گرفته‌اند.

سازمان جهانی بهداشت در عین حال، همزمان با طرح این هشدار گزینه واکسیناسیون اجباری جمعیت را به عنوان «آخرین دستاویز» برای مهار موج جدید همه‌گیری کووید۱۹ مطرح کرده است.

دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت در این راستا از افزایش تست‌های کرونا در مدارس و توجه ویژه به واکسیناسیون دانش‌آموزان به عنوان دو راه‌کار موثر برای جلوگیری از تعطیلی بیشتر کلاس‌ها و بازگشت مجدد رویه آموزش از دور، نام برده است.

هانس کلوگ، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا روز سه‌شنبه در جریان یک کفرانس خبری مجازی ضمن اعلام مطلب یاد شده تصریح کرد: «استفاده از ماسک و وجود تهویه مناسب به همراه آزمایش‌های منظم باید در همه مدارس ابتدایی مد نظر قرار گیرد و برای واکسیناسیون کودکان نیز بهتر است در سطح ملی تصمیم‌گیری شود تا بتوان ایمنی مدارس را تقویت کرد.»

به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت ابتلا به بیماری کووید۱۹ در حال حاضر در همه گروه‌های سنی رو به افزایش است.

این سازمان متولی نظارت بر بهداشت و سلامت در جهان همچنین تاکید کرده است که بالاترین میزان ابتلا به بیماری فعلا در میان افراد ۵ تا ۱۴ سال دیده‌ می‌شود.

مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا در این خصوص یادآور می‌شود: «امروز دیگر مشاهده این وضعیت که شمار ابتلا در کودکان خردسال دو تا سه برابر بیشتر از کل جمعیت است نادر و عجیب محسوب نمی‌شود.»

دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت سپس واکسیناسیون اجباری را که مد نظر برخی کشورها قرار گرفته آخرین راه حل برای مقابله با موج جدید همه‌گیری بیماری کووید۱۹ می‌داند و معتقد است تا زمانی که تمام گزینه‌‌های ممکن برای فراهم کردن زمینه افزایش نرخ واکسیناسیون مورد آزمایش قرار نگرفته نباید به سراغ آن رفت.

این سازمان بار دیگر ضمن ابراز نگرانی نسبت به شیوع سویه جدید ویروس کرونا موسوم به اومیکرون در جهان و شناسایی مواردی از ابتلا به آن در برخی کشورهای اروپایی خواستار مقابله جدی با گونه غالب کنونی موسوم به دلتا شده تا بدین ترتیب زمینه پیروزی برابر سویه اومیکرون نیز در آینده نیز فراهم شود.

هانس کلوگ، مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت در این خصوص تصریح کرد: «سویه اومیکرون اکنون رو به افزایش است و توجه بیشتری را به خود جلب کرده، به همین دلیل ما حق داریم که نگران و محتاط باشیم؛ اما مشکل اصلی در حال حاضر دلتا است، شیوه مبارزه امروز ما با دلتا و مهار این گونه از ویروس کرونا سبب می شود که ما فردا برابر سویه اومیکرون نیز پیروز شویم.»

شرکت‌های آمریکایی و آلمانی فایزر و بیون‌تک پیش‌تر از پاسخ ایمنی بالای واکسن تولیدی خود نزد کودکان بالای پنج سال در برابر ویروس کرونا خبر داده بودند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکسن کووید فایزر-بیون‌تک بیش از ۹۰ درصد ایمنی در کودکان ایجاد می‌کند

واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال؛ چه کشورهایی با چه واکسن‌هایی شروع کرده‌اند؟

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی