حمله با شمشیر در شمال فرانسه؛ دو پلیس زن زخمی شدند

پلیس فرانسه
پلیس فرانسه   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

به گفته دادستان عمومی شربور این حادثه با انگیزه تروریستی انجام نشده و دو مامور پلیس زن بر اثر اصابت شمشیر جراحات سطحی از ناحیه صورت متحمل شده‌‌اند.

رسانه‌های محلی در فرانسه از زخمی شدن دو پلیس زن در جریان حمله مردی مسلح به شمشیر در شمال غرب این کشور خبر دادند.

این حادثه شامگاه پنجشنبه در منطقه «شربور» از توابع شهرستان مانش واقع در شمال غرب فرانسه روی داد و بر اساس گزارش منابع آگاه عامل حمله با شلیک ماموران پلیس به شدت مجروح شد.

«سارق» که پیش‌تر یک سیتروئن را پس از تهدید راننده‌اش با شمشیر ربوده بود در نزدیکی یک پمپ بنزین کنترل خودرو را از دست داد و پس از مواجهه با ماموران پلیس اقدام به حمله به آنها کرد.

ماجرا به این شکل آغاز شد که یک گشتی پلیس هنگام عبور از محل، حرکت غیرطبیعی خودروی سرقتی را مشاهده کرد و به سوی او رفت تا با راننده خاطی برخورد کند.

سارق پس از مشاهده نیروی پلیس با شمشیر به سوی آنها حمله ور شد و دو تن از ماموران زن را مجروح کرد اما سپس با شلیک مامور سوم نقش بر زمین شد.

به گفته دادستان عمومی شربور این حادثه با انگیزه تروریستی انجام نشده و دو مامور پلیس زن بر اثر اصابت شمشیر جراحات سطحی از ناحیه صورت متحمل شده‌‌اند.

ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه نیز با انتشار توییتی ضمن اعلام همبستگی با ماموران پلیس کشورش حادثه را درگیری میان یک سارق خودرو و ماموران توصیف کرده است.

گفته می‌شود که مهاجم هنگام رسیدن ماموران اورژانس علائم حیاتی داشته و با هلی‌کوپتر به بیمارستانی در شهر کان منتقل شده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

مطالب مرتبط