Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نیروی دریایی آمریکا دو ماهیگیر ایرانی را در دریای عمان نجات داد

تصویر تزئینی است
تصویر تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو ماهیگیر ایرانی که به مدت هشت روز در یک کشتی در آب‌های دریای عمان گرفتار مانده بودند، با کمک نیروی دریایی ایالات متحده توانستند به خانه بازگردند.

آگهی

نیروی دریایی آمریکا می‌گوید دو ماهیگیر ایرانی را که به مدت هشت روز در یک کشتی ماهیگیری در دریای عمان سرگردان بوده‌اند، نجات داده است.

در بیانیه‌ای که این ارگان نظامی آمریکا روز یکشنبه ۲۸ نوامبر منتشر کرده با اشاره به اینکه کشتی باربری چارلز درو این کشور به این ماهیگیران ایرانی کمک کرده، آمده است: «۶ ساعت پس از ارسال نخستین درخواست کمک ماهیگیران ایرانی، کشتی آمریکایی در محل حاضر شده و به این افراد غذا، آب و مراقبت‌های پزشکی ارائه داد.» مقام‌های آمریکایی حال این ماهیگیران ایرانی را خوب توصیف کردند.

دریاسالار برد کوپر، فرمانده ستاد مرکزی نیروی دریایی آمریکا، با تایید نجات این دو ماهیگیر ایرانی افزود: «این چیزی است که ما برای آن آموزش دیده‌ایم. ما در عنوان نیروی دریایی مسئولیت‌هایی داریم که از آن جمله کمک به افرادی است که در دریا گرفتار مانده‌اند و به یاری احتیاج دارند.»

این نخستین باری نیست که نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان به کشتی‌ها و ماهیگیران ایرانی کمک می‌کند. در سالهای اخیر بارها کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا به ماهیگیران ایرانی که راه خود را گم کرده بودند و یا در محاصره دزدان دریایی قرار داشتند کمک کرده‌اند.

برد کوپر همچنین از دولت عمان برای کمک به نیروهای آمریکایی در فرآیند بازگشت امن دو ماهیگیر ایرانی به خانه تشکر کرد.

مقام‌های ایرانی هنوز واکنشی به این مسئله نشان نداده‌اند. این اتفاق در حالی رخ داده که در ماه‌های اخیر تنش‌های دریایی میان ایران و ایالات متحده آمریکا در خلیج فارس شدت گرفته و مقام‌های سپاه پاسداران مدعی هستند، که یکی از نفتکش‌هایی که از سوی نیروهای آمریکایی توقیف شده بود را باز پس بگیرند. از سوی دیگر از روز دوشنبه ۲۹ نوامبر نخستین دور گفتگوهای هسته‌ای بر سر احیای برجام در دولت ابراهیم رئيسی قرار است در پایتخت اتریش پی گرفته شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروی دریایی آمریکا یگان ویژه پهپادی در خلیج فارس راه‌اندازی می‌کند

نیروی دریایی آمریکا سطح هشدار را در خلیج فارس افزایش داد

برخورد جدید میان سپاه و نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس