Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پاپ در بازگشت از قبرس تعدادی پناهجو را با خود به ایتالیا می‌آورد

پاپ فرانسیس
پاپ فرانسیس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر کاتولیک‌های جهان قصد دارد در سفر ماه آینده به قبرس، تعدادی از پناهجویانی را که در این کشور گرفتار مانده‌اند به ایتالیا بیاورد.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان قصد دارد در سفر خود به قبرس تعدادی از پناهجویان را از این کشور خارج و همراه خود به ایتالیا بیاورد.

ماریوس پله‌کنانوس سخنگوی دولت قبرس روز جمعه ۲۶ نوامبر با اعلام این مطلب تاکید کرد که رهبر کاتولیک‌های جهان روزهای ۲ تا ۴ دسامبر به این کشور سفر خواهد کرد و قصد دارد در بازگشت به رم، تعدادی از پناهجویان را که در قبرس حضور دارند، همراه خود به ایتالیا ببرد.

سخنگوی دولت قبرس تاکید کرد که تعداد این افراد مشخص نشده است. او همچنین در ادامه این اقدام پاپ را یک عمل نمادین برشمرد که نشان‌دهنده همبستگی کلیسای کاتولیک با مشکلات بشری و همچنین ارزش‌های انسانی است.

 پله‌کنانوس در ادامه با تقدیر از این اقدام پاپ فرانسیس، افزود: «این اقدام واتیکان همچنین مشکلاتی که امروز قبرس در خصوص افزایش تعداد پناهجویان با آن رو به روست را به رسمیت می‌شناسد.»

پاپ در سال ۲۰۱۳ هم در بازگشت از جزیره لسبوس یونان سه خانواده سوری را با خود به ایتالیا برده بود. رهبر واتیکان قرار است ماه آینده در سفر خود به یونان بار دیگر از این جزیره نیز بازدید کند.

قبرس که یکی از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می‌رود مدت‌هاست با بحران مهاجرت دست و پنجه نرم می‌کند و از کشورهای اروپایی درخواست کرده تا توجه بیشتری به این مسئله داشته باشد. مسئولان قبرس می‌گویند بیشترین میزان پناهجویان به نسبت جمعیت در قبرس به ثبت رسیده است. این جزیره کوچک تنها ۱ میلیون نفر جمعیت دارد.

قبرس همچنین سالهاست که با بخش تحت نفوذ ترکیه مشکل دارد. مقام‌های این کشور ترکیه را متهم می‌کنند که پناهجویان را به صورت عامدانه به سمت این جزیره هدایت کرده تا مشکلات بیشتری را برای این کشور کوچک پدید آید.

قبرس در سال ۱۹۷۴ و از زمانی که نیروهای ترک به شمال این جزیره حمله کردند به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بخش ترک‌نشین همواره تحت نفوذ و حمایت آنکارا قرار دارد و بخش جنوبی روابط نزدیکی با اروپا دارد و از اعضای این اتحادیه به شمار می‌رود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار پاپ به افزایش قدرت پوپولیسم همزمان با نشست رهبران راست افراطی در لهستان

اتحادیه اروپا برای «سیم خاردار و دیوار» ضد مهاجرتی در مرزها هزینه نمی‌کند

بحران مهاجرت غیرقانونی؛‌ لهستان در مرز خود با بلاروس وضعیت اضطراری اعلام کرد