دوستانی برای همیشه؛ پله در سالگرد مرگ مارادونا از اسطوره آرژانتینی یاد کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پله و مارادونا
پله و مارادونا   -  Copyright  AFP

پله، اسطوره فوتبال جهان و بازیکن سابق تیم ملی برزیل روز پنجشنبه در نخستین سالمرگ دیه‌گو مارادونا از ستاره آرژانتینی به نیکی یاد کرد.

مارادونا که پس از پله از وی به عنوان نابغه و اسطوره بی بدیل دنیای فوتبال یاد می‌کنند بیست و پنجم نوامبر سال گذشته در پی یک دوره بیماری که به جراحی مغز در بیمارستان هم انجامید سرانجام به دلیل ایست قلبی در منزل درگذشت.

پله با انتشار پستی در اینستاگرام ضمن به اشتراک گذاشتن تصویری از خود و مارادونا که هر دو لبخند زنان یکدیگر را در آغوش گرفته‌اند، نوشت: «یک سال بدون دیه‌گو؛ دوستانی برای همیشه.»

پله و مارادونا هرگز در زمین با یکدیگر روبرو نشدند اما اغلب برای از آن خود کردن عنوان بهترین فوتبالیست تاریخ به نوعی رقیب یکدیگر بوده‌اند.

پله اما در ۸۱ سالگی و پس از مرگ مارادونا این رقابت کهنه و گاهی فرسایشی را کنار گذاشت و به جای آن بر روابط گرم و دوستانه‌ای که با اسطوره آرژانتینی داشت، متمرکز شد.

او روزی که مارادونا بر اثر ایست قلبی درگذشت و دنیای فوتبال را در اندوه و بهت فرو برد در پیامی نوشت: «دنیا یک اسطوره را از دست داد» و افزود امیدوار است که روزی با دیه‌گو مارادونا، دوست و رفیق صمیمی خود در آسمان فوتبال بازی کند.

پله و مارادونا هر دو به طور مشترک سال ۲۰۰۰ میلادی از سوی فیفا به عنوان بهترین بازیکنان قرن بیستم انتخاب و معرفی شدند.

پله، اسطوره برزیلی دنیای فوتبال را هیئت داورانی متشکل از کارشناسان و خبرگان رشته فوتبال برای کسب این عنوان انتخاب کرد و مارادونا، اسطوره آرژانتینی با رای مردمی برای کسب این افتخار برگزیده شد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید