Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حزب‌الله لبنان اقدام استرالیا را در قرار دادن این گروه در فهرست گروه‌های تروریستی محکوم کرد

حزب الله لبنان اقدام استرالیا را محکوم کرد
حزب الله لبنان اقدام استرالیا را محکوم کرد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جنبش حزب‌ الله لبنان امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر با انتشار بیانیه‌ای اقدام استرالیا را در قرار دادن کلیت این گروه در فهرست «سازمان‌های تروریستی» محکوم کرد.

آگهی

جنبش حزب‌ الله لبنان امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر با انتشار بیانیه‌ای اقدام استرالیا را در قرار دادن کلیت این گروه در فهرست «سازمان‌های تروریستی» محکوم کرد.

استرالیا روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور، کلیت جنبش حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده است. استرالیا پیشتر فقط فعالیت شاخه نظامی گروه حزب الله لبنان را ممنوع اعلام کرده بود.

حزب‌الله لبنان در پی اقدام دولت استرالیا در خصوص این جنبش، در بیانیه‌ای نوشت: «تصمیم اخیر استرالیا تبعیت ذلیلانه از دیکته‌های آمریکا و صهیونیست‌ها است.»

این گروه لبنانی همچنین در بیانیه خود تأکید کرد که اقدام جدید و پیشین دولت استرالیا تأثیری بر «موضع حزب‌الله و حق طبیعی‌اش در مقاومت و دفاع از لبنان و لبنانی‌ها» و همچنین «جنبش‌های مقاومت ضد اشغالگری و تجاوزات صهیونیستی» نخواهد داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

حزب‌الله مدت‌ها است که توسط واشنگتن تحریم شده و از سوی آمریکا و اسرائیل به‌عنوان یک سازمان «تروریستی» در لیست سیاه قرار گرفته است. این در حالی است که حزب الله یک بازیگر سیاسی قدرتمند در لبنان است. از همین رو بیشتر کشورها از تحریم شاخه سیاسی این گروه خودداری کرده‌اند، زیرا نگران هستند که چنین اقدامی بر روابط شان با لبنان تأثیر گذاشته و این کشور را بی‌ثبات‌تر کند.

لبنان ماه‌ها است که با بحران سیاسی و اقتصادی سر در گریبان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه ویژه سازمان ملل ۲ عضو حزب‌الله را به حبس ابد محکوم کرد

وزیر دفاع کلمبیا بازداشت دو عضو حزب‌الله لبنان در این کشور را تایید کرد

آمریکا و قطر اقدام مشترکی را علیه تامین کنندگان مالی حزب‌الله لبنان آغاز کردند