حزب‌الله لبنان اقدام استرالیا را در قرار دادن این گروه در فهرست گروه‌های تروریستی محکوم کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حزب الله لبنان اقدام استرالیا را محکوم کرد
حزب الله لبنان اقدام استرالیا را محکوم کرد   -   کپی رایت  AP Photo

جنبش حزب‌ الله لبنان امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر با انتشار بیانیه‌ای اقدام استرالیا را در قرار دادن کلیت این گروه در فهرست «سازمان‌های تروریستی» محکوم کرد.

استرالیا روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور، کلیت جنبش حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده است. استرالیا پیشتر فقط فعالیت شاخه نظامی گروه حزب الله لبنان را ممنوع اعلام کرده بود.

حزب‌الله لبنان در پی اقدام دولت استرالیا در خصوص این جنبش، در بیانیه‌ای نوشت: «تصمیم اخیر استرالیا تبعیت ذلیلانه از دیکته‌های آمریکا و صهیونیست‌ها است.»

این گروه لبنانی همچنین در بیانیه خود تأکید کرد که اقدام جدید و پیشین دولت استرالیا تأثیری بر «موضع حزب‌الله و حق طبیعی‌اش در مقاومت و دفاع از لبنان و لبنانی‌ها» و همچنین «جنبش‌های مقاومت ضد اشغالگری و تجاوزات صهیونیستی» نخواهد داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

حزب‌الله مدت‌ها است که توسط واشنگتن تحریم شده و از سوی آمریکا و اسرائیل به‌عنوان یک سازمان «تروریستی» در لیست سیاه قرار گرفته است. این در حالی است که حزب الله یک بازیگر سیاسی قدرتمند در لبنان است. از همین رو بیشتر کشورها از تحریم شاخه سیاسی این گروه خودداری کرده‌اند، زیرا نگران هستند که چنین اقدامی بر روابط شان با لبنان تأثیر گذاشته و این کشور را بی‌ثبات‌تر کند.

لبنان ماه‌ها است که با بحران سیاسی و اقتصادی سر در گریبان است.